معایب روف گاردن

معایب روف گاردن

روف گاردن چه معایبی دارد؟

روف گاردن ها هم جذاب هستند و هم چالش برانگیز. مشکلات و معایب روف گاردن ها از مواردی است که باید به آن توجه کرد. اگر در منطقه شهری بدون دسترسی به فضای سبز زندگی می کنید، یک روف گاردن ممکن است گزینه جذابی به نظر برسد. برخی از باغ‌های پشت بام در ساختمان‌های تجاری، مجتمع‌های آپارتمانی یا خانه‌های شخصی به کار می روند در این روف گاردن هامی توان بدون مشکل گل، میوه یا سبزیجات متنوعی تولید می‌کنند. سایر روف گاردن ها ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. در این مقاله به معایب روف گاردن که ممکن است با آن رو به رو شوید، می پردازیم.

از جمله معایب روف گاردن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •         دسترسی به مسائل آب و زهکشی.
  •         سختی انتقال تجهیزات و لوازم نگهداری به پشت بام.
  •         قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب شدیدتر برای گیاهان.
  •         مشکلات سازه ای بام و افزایش وزن ساختمان.
  •         افزایش هزینه های نگهداری چون هزینه آب، بیمه و… .

وزن و ساختار روف گاردن

ساختار و وزن یک روف گاردن می تواند برای کل ساختمان مشکلاتی ایجاد کند. خاک و گلدان های کاشت هر دو سنگین هستند. چه در باغچه پشت بام خود بستر کاشت خاک ایجاد کنید و چه از گلدان استفاده کنید، به طور قابل توجهی به وزنی که بر روی ساختار سقف گذاشته می شود اضافه می کنید. صفحات پاسیو و مبلمان بر وزن سقف می افزایند. بیشتر سقف های ساختمان ها قبل از اینکه گیاهان روف گاردن رشد کند، به تقویت مناسب سازه ساختمان نیاز دارند. باغ‌های بام بلند ممکن است با بادهای شدید که به گیاهان و نهال‌های جوان آسیب می‌رساند، مشکل داشته باشند.

تامین آب

گیاهان پشت بام به آب فراوان نیاز دارند. آنها را در ظروف می کارید و گیاهان کانتینری به آبیاری مکرر بیشتری نسبت به گیاهان کاشته شده در زمین نیاز دارند. به علاوه، باد، آفتاب و باران گیاهان شما را در پشت بام کمی شدیدتر از روی زمین هستند. بنابراین شما نیاز به دسترسی آسان به آب دارید. آیا بر روی پشت بام شما لوله ای وجود دارد؟ آیا به اندازه کافی به منطقه باغ شما نزدیک است؟

اگر آب نداشته باشید چه کاری باید انجام دهیم؟ شما دو گزینه دارید. آب را به وسیله قوطی آبیاری تا سقف بالا ببرید یا یک سیستم آبگیر نصب کنید. بشکه های باران به راحتی در دسترس هستند و دارای لوله هایی هستند که می توانید یک شلنگ را به آن وصل کنید. آنها اغلب به یک سیستم آبگیر متصل هستند، که می توانید از آنها برای جمع آوری آب باران استفاده کنید.

یک روف گاردن فشار سنگین تری بر منبع آب ساختمان وارد می کند. اگر هیچ خروجی آب روی پشت بام وجود ندارد، باید یا در روف گاردن شیر آب نصب کنید یا آب را از داخل ساختمان حمل کنید. یک باغ سنتی زمین می تواند آزادانه زهکشی کند، اما یک روف گاردن به یک سیستم زهکشی خاص و گران قیمت نیاز دارد. این سیستم اطمینان حاصل می کند که هیچ آبی از باغ از طریق شکاف ها یا شکاف های دیوار به داخل ساختمان نشت نمی کند. علاوه بر این، سیستم زهکشی باید اطمینان حاصل کند که آب از روف گاردن به بیرون از ساختمان نمی چکد.

بیمه و ایمنی

اگر ساختمان شما دارای روف گاردن باشد، احتمال دارد که شرکت های بیمه حق بیمه بیشتری نسبت به پوشش همان ساختمان بدون روف گاردن دریافت کنند. هزینه های بیمه بیشتر یکی از معایب روف گاردن می باشد. روف گاردن به دلیل خطر سقوط ممکن است از باغ های معمولی خطرناک تر باشد. اگر کودکانی دارید یا مهمانی به روف گاردن دعوت می کنید، مطمئن شوید که لبه های روف گاردن به درستی ساخته و مهار شده است تا خطر افتادن جان کسی را تهدید نکند.

نصب غشا و زهکشی مناسب

اگر روف گاردن دارای بسترهای خاکی باشد، باید یک غشای محافظ بین خاک و پشت بام ساختمان نصب شود. نصب این غشا یک کار تخصصی است و می تواند هزینه بر باشد. غشاهای روف گاردن ممکن است به مرور زمان تخریب شوند یا در اثر پیچ، میخ یا استفاده از ابزار باغبانی پاره شوند. در صورت پاره شدن غشا ممکن است آب و خاک به ساختار ساختمان نفوذ کند در نتیجه باعث تخریب آن بشود. بازسازی یا جایگزینی غشاء ممکن است نیاز به حذف کامل روف گاردن داشته باشد، که هزینه های بیشتری برای توسعه روف گاردن تحمیل کند.

حمل لوازم و تجهیزات به پشت بام

نصب و راه اندازی روف گاردن بر روی ساختمان بسته به ارتفاع ساختمان شما می تواند زمان و کار زیادی را صرف کند. در مواردی برای حمل و انتقال تجهیزات می تون از جرثقیل کمک گرفت. بدیهی است که استفاده از جرثقیل می تواند هزینه بیشتری داشته باشد اما کارها راحت تر و سریعتر پیش می رود. بنابراین بهتر است برنامه ریزی انجام دهید تا همه لوازم را در یک زمان انتقال دهید.

نگرانی ها و مجوزهای ساختاری

اگر مالک ساختمان خود نیستید، باید با قدرت های موجود بررسی کنید تا مطمئن شوید که مجوز راه اندازی باغ پشت بام خود را دارید. پس از اعطای مجوز، باید ظرفیت بار برای سقف خود را بیابید. خاک سنگین است و افزودن بیشتر می تواند وسوسه انگیز باشد. اگر در آب و هوای برفی زندگی می کنید، فراموش نکنید که این وزن را به اضافه وزن خاک خود (مگر اینکه قصد دارید تمام گلدان های خود را در فصل سرد خالی کنید) را به محاسبات خود اضافه کنید.

کلام آخر

پوشش سبز در پشت بام ها یکی از جذاب ترین گزینه ها برای ساختمان ها است. به خصوص ساختمان هایی که در مناطق شهری قرار می گیرند. در این مقاله به معایب روف گاردن از جمله نیاز به آبرسانی، افزایش هزینه های نگهداری ساختمان، هزینه های نگهداری روف گاردن و… اشاره کرد. مجموعه آوا ساحل تیماس تولید کننده انواع تجهیزات تخصص چوبی مانند سونا خشک خانگی می باشد. همچنین اجرا کننده انواع روف گاردن در تهران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *