مهمترین تجهیزات سونا کدامند؟

تجهیزات سونا

مهم ترین تجهیزات سونا 

استفاده از سونا خانگی بسیار جذاب است. به ندرت کسی پیدا می شود که دوست نداشته باشد آن را تجربه کند. به محض اینکه تصمیم گرفتید یکی از آنها را برای خود تهیه کنید، واضح است که باید بدانید که کدام تجهیزات سونا برای آن نیاز دارید.

ساختار سونا خشک خانگی چندان پیچیده نیست. یک اتاق کوچک که با استفاده از وسایل گرمایش مختلف، گرم می شود. جالب است بدانید که اولین سوناها آن چیزی نیست که اکنون می بینیم. آن روزها، آنها گودال‌های عمیقی در زمین بودند و حتی در زمان های دورتر، چادری قابل حمل بود که داخل آن سنگی گرم شده قرار گرفته بود. اگرچه سوناهای باستانی ابتدایی بودند، اما کار خود را انجام می دادند.

این روزها سونا ساده و در عین حال پیچیده است. این یک واقعیت است که تجهیزات سونا تغییر کرده است و همچنان در حال تکامل است. اول بخاری بود بعد بخاری با دودکش. سپس، یک اتاق به چند اتاق تبدیل شد. یکی برای تعویض، دیگری برای گرم کردن خود و یکی برای شستن بدن.

بنابراین، علاوه بر بخاری، تجهیزات تهویه، دودکش های فولادی و حتی ژنراتورهای بخار نیز بعه سوناها اضافه شد. با گذشت زمان تجهیزات بسیاری به انواع سونا مخصوصا سونای خانگی اضافه شد.

بخاری مهم ترین تجهیزات سونا

قلب هر سونا، بخاری آن است. تولید کنندگان در سراسر جهان انواع بخاری های سونا را ارائه می دهند. شما می توانید برق، هیزم، گاز، مادون قرمز را انتخاب کنید. هیترهای برقی در حال حاضر بسیار رایج هستند. با این وجود، برخی از متخصصان پاکسازی بر این باورند که هیچ چیز بهتر از یک بخاری خوب قدیمی که از هیزم استفاده می کند، نمی شود. آنها معتقدند سنت مهمتر از تکنولوژی مدرن است.

بسیاری از علاقه مندان به سونا با وسایل مدرن ارتباط بیشتری برقرار می کنند. این بدان معنی است که علاقمندان یافتن سیستم های نورپردازی تزئینی، صدا و حتی آروماتراپی کم نیست. همه چیز به نیازهای مشتریان برمی گردد.

تجهیزات سونا تهویه

تهویه بخش مهمی از معادله و تجهیزات سونا است. حرفه ای ها توجه زیادی به آن می کنند. اگر سونا آنطور که باید ساخته شود، محیطی سالم و راحت را فراهم می کند. حتی پس از گذراندن زمان زیادی در داخل، هیچ سردرد یا ناراحتی دیگری وجود ندارد. همه اینها به لطف یک سیستم تهویه مناسب است که دو عملکرد دارد: مخلوط کردن هوا و تامین هوای تازه. یک سیستم تهویه باید هر ساعت دو تا سه بار هوای داخل سونا را تجدید کند. اگر می خواهید بهترین تجربه ممکن را داشته باشید، مطمئن شوید که سیستم تهویه مناسب است. کسانی که تجربه ندارند خودشان نمی توانند این کار را انجام دهند. بنابراین، از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

برای مطالعه بیشتر» سونا خشک

سنگ ها

حتی کسانی که اغلب از سونا استفاده نمی کنند اهمیت سنگ را در میان دیگر تجهیزات سونا را می دانند. البته سوناهای مدرن اغلب بدون آنها هستند. با این حال، کسانی که عاشق سوناهای قدیمی هستند نمی توانند سونا را بدون سنگ تصور کنند. شما می توانید مقدار زیادی سنگ را در آنجا جمع کنید، اما این چیزی نیست که توسط متخصصان توصیه شود. سنگ هایی که در طبیعت جمع آوری می کنید اگر تحمل گرمای بیش از حد ندشته باشند، ممکن است منفجر شوند.

خرید سنگ از فروشگاه های تخصصی بسیار بهتر است. چرا سنگ ها مهم هستند؟ خوب، آنها سوناها را یک عملکرد مهم ارائه می دهند. هر زمان که آب روی آنها می ریزید بخار ایجاد کنند. هنگام انتخاب سنگ برای سونای خود، به اندازه، نوع، قیمت و غیره آنها توجه کنید. بخاری های برقی با سنگ های کوچکتر مناسب هستند (به اندازه پنج تا هفت سانتی متر فکر کنید)، در حالی که بخاری های هیزمی به سنگ های بزرگتر در محدوده 10 تا 15 سانتی متری نیاز دارند. به اندازه سانتی متر آنها را طوری قرار دهید که سنگ های بزرگتر در پایین و سنگ های کوچکتر در بالا قرار گیرند. سنگ ها باید هر سال عوض شوند، هرچند بستگی به تعداد دفعات استفاده از سونا دارد.

تجهیزات سونا؛ درها

درهای سونا نیز مهم هستند. آنها بیش از یک شغل دارند. اول از همه، آنها اطمینان حاصل می کنند که گرما از اتاق خارج نمی شود و به عنوان یک اقدام احتیاطی ایمنی عمل می کنند. (به بیرون باز می شود تا هر زمان که احساس بدی داشت، بتواند به راحتی اتاق را ترک کند).

درب ها را می توان شیشه ای، چوبی و یک نفره یا دوتایی ساخت. این روزها درهای شیشه ای در حال تبدیل شدن به یک کالای اساسی هستند. قبل از خرید درب، مطمئن شوید که آنها می توانند با نوسانات دما مقابله کنند.

تجهیزات جانبی سونا

و البته، تصور سوناهای مدرن بدون چیزهایی مانند دماسنج، رطوبت سنج، تخته دامن، پشت سر و پشتی، تشک، صندلی و غیره دشوار است. هر جزئیات کوچکی باعث بهبود فضا و ایجاد راحتی بیشتر می شود.

کلام آخر

سونا خشک خانگی تجربه ای بی نظیری از یک فضای آرام، گرم و لذتبخش است. زمانی که پس از یک روز پرکار به خانه برمیگردید و بدون دغدغه ترافیک و شلوغی به سونا خانگی همان گوشه دنج خانه می روید.

آوا ساحل تیماس تولیدکننده انواع سونا خشک ثابت و سونا خشک پرتابل می باشد. برای مشاوره تخصصی و رایگان انتخاب و خرید سونا خشک متناسب با فضای منزل با تیماس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *