آنچه باید در مورد نصب سونا خشک خانگی بدانید!

نصب سونا خشک خانگی

احتمالاً دیگر نیازی نیست در مورد فواید سونا صحبت کنیم. با مراجعه منظم به آن، می توانید سموم را پاکسازی کنید، با سرماخوردگی و استرس مبارزه کنید، به وضعیتی سالم و بسیاری از فواید دیگر برسید. در جامعه امروزی که همه عجله دارند، اغلب خود را فراموش می کنند، بنابراین سونا راه حلی عالی برای آرامش پس از یک روز کاری سخت، از تنش و استرس انباشته شده است.  در این مقاله به نصب سونا خشک خانگی می پردازیم.

نصب سونا خشک خانگی

معمولا دوست داران سونا اطلاعات زیادی درباره ی آن ندارد. شاید تنها اطلاعاتی که کاربران دارند این است که در سونا خشک، ترجیحاً گرمتر از صد درجه نباشد، یک وسیله گرمایش و یک روکش چوبی این تمام چیزی است که بیشتر مردم می دانند. با این حال، برای نصب سونا، این سوال مطرح می شود که چگونه این کار را انجام دهیم، از کجا شروع کنیم؟

اولین چیزی که باید بدانید: برنامه ریزی نصب سونا خشک خانگی چگونه باید انجام شود؟ این برنامه ریزی ساخت و نصب سونا باید بطوری انجام شود که مواردی که به آن اشاره می شود، رعایت شود. به طور مثال سیم های برق زیر بخاری و روشنایی قرار گیرند. بخاری سونا می تواند هم برقی و هم چوب سوز باشد.

فرآیند نصب سونا 

به لطف فناوری های مدرن، سونا را می توان حتی در خانه نصب کرد. تنها سوال این است که آیا خودتان آن را نصب کنید یا به متخصصان مراجعه کنید؟ اگر تجربه و دانش مناسبی برای نصب سونا خشک خانگی با دستان خود ندارید، نصب سونا چندین هفته یا حتی چند ماه طول می کشد. البته، این روند به خودی خود خوشایند است و نتیجه آن خوشایند خواهد بود، اما هیچ کس تضمین نمی کند که کار آماتورها با کیفیت انجام شود.

بنابراین، چگونه می توان یک سونا خوب و باکیفیت را نصب کرد که سال ها دوام بیاورد. البته ساده ترین و راحت ترین راه تماس با متخصصان است. با این حال، اگر تصمیم گرفتید خودتان سونا را نصب کنید، باید بدانید که چگونه این کار انجام می شود و به چه مواردی باید توجه کنید. بنابراین، آنچه باید حداکثر توجه شود:

  • برای کیفیت سیستم تهویه، تامین هوای تازه و بخار.
  • برای کیفیت دستگاه گرمایش.
  • مواد تکمیل سونا.
  • برای کیفیت تاسیسات الکتریکی و ایمنی آتش.

اگر تمام این شرایط برآورده شود، می توانید از یک سونا با کیفیت و خوب لذت ببرید. بنابراین، هنگام نصب سونا خشک خانگی، مهمترین عناصر آن عبارتند از:

فضای داخلی

آسپن بیشتر برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود، در برابر رطوبت مقاوم است، بنابراین برای سونا ایده آل است. کارشناسان توصیه می‌کنند کف‌کشی را با کاشی انجام دهید، زیرا حتی در صورت عدم تهویه مناسب، پوسیدگی ایجاد نمی‌شود و همچنین بهداشتی است، مانند کف‌پوش‌های چوبی، میکروب‌ها و قارچ‌ها را جذب نمی‌کند. کاشی ها به دلیل دما ترک نمی خورند. درب های شیشه ای سکوریت یا درهای چوبی شیشه ای در سونا روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. این یک گزینه ایده آل برای امنیت است، زیرا می توانید ببینید که در سونا چه اتفاقی می افتد.

سنگ

البته نوع سنگ در یک سونا خوب، نقش مهمی دارد. سنگ ها باید دارای سطح ناهموار باشند. این امر حداکثر ریختن آب را تضمین می کند. و البته سنگ ها باید همگن و بدون ترک باشند. اگر به بخاری نگاه کنیم، می بینیم که چندین عنصر گرمایش وجود دارد. سنگ ها باید طبق روش خاصی قرار گیرند. سنگ های بزرگتر در پایین و سنگ های کوچکتر در بالا قرار می گیرند. آنها نباید محکم بسته شوند، مهم است که هوا آزادانه از آنها عبور کند. بدیهی است که اتاقی با بخاری قوی ایمن نیست و نیاز به محدودیت های نصب خاصی دارد. بخاری باید در فاصله معینی از دیوار و با رعایت هنجارهای پیشگیری از آتش سوزی و قوانین ایمنی نصب شود.

هر چه میزان سنگ های موجود در بخاری بیشتر باشد، بخار کیفیت بهتری دارد و گرما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است به جای جمع آوری سنگ از طبیعت، سنگ برای سونا خریداری کنید. زیرا استفاده از دومی به دلیل احتمال منفجر شدن از گرما خطرناک است. در بازار می‌توانید انواع سنگ‌های بخاری سونا را پیدا کنید، اما مهم‌ترین نکته این است که به خوبی گرما را ذخیره و منتشر می‌کنند و از تغییرات دمایی ناگهانی متلاشی نشوند.

بخاری

قدرت بخاری به اندازه سونا بستگی دارد. هر چه اندازه سونا خشک بزرگتر باشد، بخاری قدرتمندتر نیاز خواهد بود. یک بخاری سونا که به درستی انتخاب شده باشد باید سونا را در حدود یک ساعت گرم کند. هنگام انتخاب بخاری سونا چوب سوز باید به چند نکته مهم توجه کرد: کیفیت، صرفه جویی در مصرف، نوع سوخت بخاری (داخلی یا خارجی) و میزان سنگ.

بخاری با کیفیت به معنای ضخامت کافی فلز، فلز با کیفیت و ساخت خوب است. ضخامت دیواره بخاری سونا باید حداقل 5 میلی متر باشد. بخاری با دیواره های نازک تر سریعتر می سوزد و عمر کمتری دارد. فلز بخاری باید باکیفیت و نو باشد. چون قدیمی زودتر می سوزد. طول عمر بخاری به نحوه روشن شدن آن نیز بستگی دارد.

تهویه بخاری

یکی دیگر از مهم ترین نکات نصب سونا خانگی توجه به تهویه بخاری سونا است؛که باید دارای ورودی هوا باشد. در قسمت پایین، یک کوره تهویه وجود دارد که از طریق آن به صورت طبیعی، هوای تازه خارج می شود و برای مسدود نشدن، خروجی به صورت مورب از دستگاه گرمایش ساخته می شود. در اتاق، تخته ها باید به گونه ای قرار گیرند که هوا آزادانه در گردش باشد، اما نه محکم. برای تهویه نهایی، از یک سوراخ در سقف استفاده می شود، دریچه به طور موقت بسته می شود. همانطور که می بینید، نصب یک سونا با کیفیت بالا بدون دانش لازم واقعاً دشوار است. بنابراین بهتر است با متخصصین این حوزه تماس بگیرید. آنها سونا را نه تنها به سرعت، با کیفیت، بلکه به زیبایی نصب می کنند. هنگام تماس با صنعتگران، آنها ایمنی کامل سونا را تضمین می کنند. علاوه بر این، پروژه های آنها به طور بهینه با خواسته ها و امکانات شما سازگار خواهد شد.

کلام آخر

مجموعه آوا ساحل تیماس تولیدکننده انواع سونا خشک خانگی می باشد. این مجموعه با بیش از سه دهه سابقه درخشان تولید کننده انواع سونا خشک و اجرا کننده انواع روف گاردن های کاربردی می باشد. برای مشاوره رایگان نصب و راهندازی انواع سونا خشک و روف گاردن تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *