سونا خانگی بدون هزینه

سونا خانگی بدون هزینه

ایجاد سونا خانگی بدون هزینه و دردسر در سه سوت

ایجاد سونا خانگی بدون هزینه همواره از سرگرمی ها و تفریح های جذاب به شمار می رود. با این کار می توانید پس از یک روز کاری، استراحتی دلچسب داشته باشید. با ما در این مقاله همراه باشید تا بتوانید در خانه تان لحظات آرامش بخشی را داشته باشید.

نحوه ایجاد محیط سونا در حمام

سونا، اتاق کوچکی است که به عنوان حمام بخار یا هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد، صدها سال پیش در فنلاند اختراع شد. در حالی که آنها آرامش و تسکین درد عضلات یا احتقان را ارائه می دهند، استفاده از سونا در باشگاه ها یا باشگاه های سلامت می تواند گران باشد. اما، اگر هوس گرما و آرامش سونا را دارید، خوش شانس هستید. تنها با چند موردی که از قبل دارید، می توانید یک محیط سونا در حمام خود ایجاد کنید. شما فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارید تا آنچه را که نیاز دارید جمع آوری کنید و از مزایای یک سونا خانگی بدون هزینه در منزل بهره ببرید.

گام اول

دمای آبگرمکن یا پکیج را بالا ببرید. برای افزایش مقدار آب گرم موجود برای سونا، به طور موقت محدوده دمای بالای آبگرمکن خود را تا حدود 140 درجه فارنهایت افزایش دهید. حتما بعد از سونا آبگرمکن خود را تا محدوده ایمنی پذیرفته شده 120 درجه تا 130 درجه فارنهایت کم کنید تا دچار سوختگی و سوختگی نشوید.

برای مطالعه بیشتر » سونا خشک

گام دوم

کوچکترین حمام خانه را انتخاب کنید، زیرا گرم کردن و تجمع بخار در فضای کوچکتر راحت تر از یک اتاق بزرگتر خواهد بود. از آنجایی که می‌خواهید تا حد امکان محیط یک سونا با دمای بالا را ایجاد کنید، در صورت امکان حمامی را انتخاب کنید که در منطقه گرم‌تری از خانه شما باشد.

سونا خانگی بدون هزینه

گام سوم

فضا را تمیز کنید. هیچ چیز نمی تواند آرامش شما را به اندازه نگاه کردن به اطراف و دیدن لباس های کثیف یا میزهای کثیف خراب کند. سطوح حمام خود را تمیز و ضدعفونی کنید و هر گونه لباس و حوله کثیف اضافی را از اتاق پاک کنید. وسایل ضروری مانند توپ‌های پنبه‌ای و… را در سبدهای ساده و دردسترس نگه دارید.

گام چهارم

چراغ های حمام خود را کم کنید و چند شمع روشن کنید. می توانید با رایحه های آرام بخش شمع وانیل، اسطوخودوس یا لیمو، فضای آرامش بخش سونا را ایجاد کنید. سایر رایحه های آروماتراپی که ممکن است شما را آرام کند عبارتند از: گل شمعدانی، بابونه، و مریم گلی. اگر نمی خواهید با شمع ها سروکار داشته باشید، روغن های آروماتراپی را می توان در وان یا در دیفیوزر قرار داد. روغن های ضروری در انواع عطرها از جمله یاس، گل رز و چوب صندل به طور گسترده ای در دسترس هستند.

گام پنجم

درها و پنجره های حمام را ببندید. پرده های را بکشید. برای حفظ هرچه بیشتر بخار در حمام، باید شکاف‌ها را بپوشانید. از حوله برای پوشاندن مناطق نشتی استفاده کنید. حوله های ضخیم و سنگین را در امتداد پایین درب حمام خود قرار دهید. سپس از حوله‌ها برای پوشاندن قسمت‌های درزهای اطراف پنجره‌ها و درها استفاده کنید. این امر به ویژه هنگامی که هوا در بیرون سرد است بسیار مهم است. هر چه بیشتر عایق کاری کنید، بیشتر می توانید یک محیط سونا را شبیه سازی کنید.

گام ششم

قبل از شروع سونا دوش بگیرید. برای افزایش لذت استفاده از سونا، نظافت و زدودن آلودگی ها را شروع کنید. دوش گرفتن هر لایه چربی روی پوست شما را که می تواند مانع از تعریق شود، پاک می کند. بهتر است قبل از سونا همه مواد اضافی مانند آرایش، لوسیون ها و… را از پوست خود تمیز کنید.

سونا خانگی بدون هزینه

گام هفتم

جواهرات و عینک ها و موارد مشابه را بردارید. برداشتن این اقلام می تواند به شما کمک کند تا آرامش بیشتر داشته باشید. چراکه جواهرات شما ممکن است در محیط سونا داغ شده و پوست شما را اذیت کند و یا بسوزاند. استفاده از عینک نیز به علت مه آلود شدن سونا بی فایده خواهد بود.

گام هفتم

لوله تخلیه وان حمام خود را ببندید و آب گرم را روشن کنید. می توانید شیر پایینی را باز کنید یا از دوش برای پر کردن وان استفاده کنید. اگر از روغن های آروماتراپی استفاده می کنید، می توانید چند قطره آن را در وان بریزید. رایحه در تمام فضا پخش می شود. پرده حمام یا در را ببندید تا گرما و بخار فضا را پر کند. بعد از 15 دقیقه یا زمانی که وان شما تقریباً نیمه پر شد، آب را خاموش کنید. اگر آب گرم شما قبل از این زمان تمام شد، آب را خاموش کنید. سونا شما آماده است!

کنار وان بنشینید و از فضا لذت ببرید. حال زمان خوبی است که چشمان خود را ببندید و از همه چیز جدا شوید و به هیچ چیز فکر نکنید. بهترین زمان برای رسیدن آرامش و کاهش استرس است، پس بیشترین استفاده را از سونا خانگی بدون هزینه بکنید.

در انتها یک دوش بگیرید تا دمای بدنتان کاهش یافته و آرام گیرد.

خدمات سونا خانگی

مجموعه آوا ساحل تیماس تولید کننده انواع سونا خشک خانگی ثابت و پرتابل، اجرا کننده زیباترین روف گاردن ها را در تهران است. برای دریافت مشاوره و خرید بهترین سونا خشک خانگی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *