انجام یوگا در سونا چه فوایدی دارد؟

یوگا در سونا

انجام یوگا در سونا و فواید آن!

تمرین منظم یوگا فواید زیادی برای ذهن و بدن دارد از تمرین‌های تمرکز حواس گرفته تا کشش‌های آهسته تا جریان‌های پمپاژ قلب، همه و همه از یوگا سود می برند.  اگر یک شما یوگاکار باتجربه هستید یا علاقه به انجام یوگا در سونا دارید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

در این مقاله به بررسی نکات انجام یوگا در سونا می پپردازیم. شما می توانید با رعایت نکات گفته شده، یکی جلسه سونا و یوگا همزمان و مفید داشته باشید.

مزایا یوگا در سونا

تقویت اثر یوگا با سونا

از سر گرفته تا انگشتان پا، سونا فواید بسیاری دارد. در اینجا چهار مزیت سونا و یوگا همزمان برای بدن آورده شده است. در واقع  سونا برای کمک به تکمیل روتین یوگا آورده شده است.

با تنش عضلانی خداحافظی کنید

کار کردن در مقابل کامپیوتر، نشستن پشت میز و استرس، همگی عواملی هستند که می توانند عضلات را تخریب کنند. سونا خانگی محیطی را برای کاهش تنش عضلانی فراهم می کند. گرمای متمرکز، گردش خون غنی از اکسیژن و مواد مغذی را افزایش می‌دهد. و در نهایت به بدن شما کمک می‌کند تا بافت‌های عضلانی ضعیف‌شده‌ی اکسیژن خود را بازیابی کند.

انعطاف پذیری خود را بیشتر کنید

همه ما آرزو نمی کنیم که می توانستیم کمی انعطاف پذیرتر باشیم؟ یوگا در بهبود انعطاف پذیری کمک بزرگی می کند. به خصوص در حین یوگا که معمولاً در حالت نشسته برای مدت زمان طولانی تری نسبت به سایر کلاس های یوگا نگه داشته می شود. اما حتی با یک تمرین مداوم یوگا، ممکن است برای افزایش انعطاف‌پذیری خود به عامل کمک کننده دیگری نیاز داشته باشید. اینجاست که سونا وارد عمل می شود.

هنگامی که در گرمای سونا قرار می گیرید، بافت ها و عضلات گرم شوند. و ماهیچه ها نرم و شل تر می شوند. با افزایش دما، ماهیچه ها آرام می شوند و توانایی بیشتری برای کشش دارند و منعطف تر می شوند.

بر اساس یک مطالعه انجام شده توسط محققان، از 12 داوطلب خواسته شد که به مدت 10 تا 15 دقیقه در سونای مادون قرمز بنشینند. سپس از آنها خواسته شد تا حرکات کششی معمولی مانند کشش همسترینگ را در سونا انجام دهند. از همان 12 نفر نیز خواسته شد که در یک محیط استاندارد ورزشگاه (که معمولاً حدود 70 درجه فارنهایت است) به مدت 10 تا 15 دقیقه استراحت کنند و سپس همان حرکات کششی را انجام دهند. نتایج این مطالعه نشان داد که کشش در سونا منجر به بهبود 205 درصدی در انعطاف پذیری می شود.

ذهن خود را آرام کنید

همانطور که هر فرد یوگا کار می داند، آگاهی بخشی برای ذهن، جز جدایی ناپذیر از تمرین یوگا است. یوگا به ذهن اجازه می دهد تا بر لحظه حال تمرکز کند، ذهن و بدن را به هم متصل کند و به زیبایی به سکون متمایل شود.

ساواسانا، آخرین حالت استراحت یوگا، به شما زمان می دهد تا در هر کلاسی که شرکت می کنید، تمرکز حواس را تمرین کنید. این حالت آرام را به کلاس یوگای ترمیمی ارتقا دهید که در آن تمرین تماماً مربوط به کاهش سرعت و استقبال از ذهن آگاهی است. اگر می خواهید تاثیر جلسات یوگای خود را چندین برابر کنید، یوگا در سونا می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

با یوگا در سونا می توانید، وضعیت ذهن و بدن خود را بهبود دهید. از زمانی که در سونا سپری می‌کنید، با بستن چشم‌ها و کشیدن نفس‌های آرام‌بخش و عمیق، روی هدف‌گذاری یا ارتباط با بدن خود کار می کنید.

یکی از سوالاتی که بوجود می آید این است که آیا قبل از یوگا باید سونا بخورید یا بعد از آن؟

در اینجا واقعاً پاسخ درستی وجود ندارد. اینکه چه زمانی تصمیم به رفتن می گیرید بستگی به ترجیح شخصی شما و آنچه برای بدن شما بهتر است، دارد.

یک جلسه سونا می تواند یک گرم کردن عالی برای یک کلاس یوگا مانند کندالینی یا ترمیمی باشد، اما اگر نوعی از یوگا را انجام می دهید که سخت تر است، ممکن است بخواهید پس از یک کلاس سخت، سونا را ذخیره کنید تا دوباره به بدن خود انرژی دهید.

کلام آخر

انجام تمرین های یوگا در آغاز یک روز می تواند تاثیر بسیاری در انرژی شما در طول روز داشته باشد. اگر از یوگاکاران ماهر باشید، معجزه یوگا صبحگاهی را تجربه کرده اید. انجام یوگا در سونا فواید بسیاری دارد. از طرفی با انجام یوگا در سونا می توانید از فواید هر دو به صورت همزمان بهره ببرید.

آوا ساحل تیماس تولیدکننده انواع سونای خشک می باشد. سونا خشک های این مجموعه در دو نوع سونا خشک پرتابل و سونا خشک ثابت تولید می شوند. محصولات تولید شده با بهترین متریال ها و تجهیزات روز دنیا تولید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *