کرایو سونا چیست ؟ سونا سرد چیست؟

کرایو سونا

کرایو سونا چیست ؟ سونا سرد چیست؟

سونا سرد یا کرایو سونا یکی از  پیشرفته‌ترین فناوری است که امروزه برای دفع چربی و کاهش وزن استفاده می‌شود. این سیستم نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه به مراقبت های کلی بدن نیز کمک می کند.

برخلاف اتاقک کرایو، در سونای کریو که به آن کابین های کرایو نیز گفته می شود. کل بدن داخل کابین نیست (سر بیرون است) .این کابین ها لوله های فلزی با انتهای باز هستند. در سونای کریو سر بیرون از کابین است. سرمایش در سونای کریو از طریق قرار گرفتن در معرض مستقیم نیتروژن مایع انجام می شود. این اجازه می دهد تا بخار نیتروژن آزاد وارد کرایوسونا شود، که به طور بالقوه می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث خفگی شود.

سرد یعنی چند درجه؟
اتاق سرما درمانی به افراد این امکان را می دهد که به مدت 1-2 دقیقه در بخار نیتروژن در دمای 180- درجه سانتیگراد غوطه ور شوند.

اتاقک کریو چیست؟ 

برخلاف سونا کرایو، در اتاقک کرایو کل بدن، هیچ قرار گرفتن در معرض نیتروژن مایع وجود ندارد. در عوض، محفظه یا از طریق الکتریسیته یا به طور غیرمستقیم توسط نیتروژن مایع خنک می شود. به طور کلی، محفظه های نیتروژن مایع می توانند به دمای سردتری دست یابند. اکثر مطالعات پزشکی در اتاق های کرایو کل بدن در دمای -110 درجه سانتیگراد انجام شده است. فقط چند محفظه کرایو الکتریکی می تواند به این دما برسد. در محفظه های نیتروژن مایع، نیتروژن مایع به لوله های داخل دیواره های محفظه پمپ می شود. این هوای تازه اطراف را فوق العاده خنک می کند و سپس به داخل محفظه پمپ می شود.

از آنجایی که سر در داخل محفظه کرایو کل بدن قرار دارد، نسبت به سونای کرایو در خنک کردن پوست موثرتر است. همچنین مشخص شده است که کرایوتراپی کل بدن در فعال کردن سیستم عصبی پاراسمپاتیک مؤثرتر از سونای کرایو است.

اگر از قرار دادن سر خود در داخل محفظه عصبی هستید، محفظه کرایو کل بدن خنک شده با نیتروژن مایع ما دارای یک پنجره قابل تنظیم است تا بتوانید با اپراتور آموزش دیده خود چت کنید. در بسته است اما قفل نیست، بنابراین وقتی در اتاق هستید همیشه احساس می کنید کنترل دارید.

سونای سرد چگونه می تواند به سم زدایی کمک کند؟
دمای بسیار پایین همراه با سرعت عمل سریع اجازه می دهد تا سطح پوست (جایی که گیرنده های حرارتی در آن قرار دارند) خنک شود و اثرات شفابخش و جوان کننده در مناطق آسیب دیده در سراسر بدن ایجاد شود.

برای مطالعه بیشتر » سونا خشک

چند جلسه توصیه می شود؟
در طول هر جلسه، بدن اندورفین ترشح می کند که هورمون هایی هستند که به شما احساس خوب و انرژی می دهند. اثرات هر جلسه حداقل 6-8 ساعت طول می کشد، اما مانند هر درمانی، جلسات بیشتر به معنای نتایج بهتر است. ما یک ماه جلسات مداوم سونای کرایو و سپس نگهداری در صورت نیاز را توصیه می کنیم. استفاده مداوم از سونای کرایو می تواند مزایای آن را برای مدت زمان بیشتری افزایش دهد. و کاهش التهاب تجربه می شود. بیمارانی که از درد رنج می برند، به طور کلی، تقریباً بلافاصله تسکین را تجربه می کنند.

همچنین جلسات سونای کرایو میزان متابولیسم شما را افزایش می دهد و در آن روز 500 تا 800 کالری می سوزاند. کرایوتراپی کل بدن که به طور منظم استفاده می شود می تواند به بدن شما کمک کند تا متابولیسم خود را افزایش دهد.

چه کسانی نباید از سونای کرایو استفاده کنند؟
شرایط زیر موارد منع مصرف کرایوتراپی کل بدن هستند مانند بارداری، فشار خون شدید، آریتمی، بیماری قلبی عروقی علامت دار، ضربان قلب بالا، بیماری ترومبوز شریانی محیطی، انسداد شریانی محیطی حادثه حاد یا اخیر عروق مغزی، تشنج کنترل نشده، سندرم، تب، بیماری تومور، اختلالات ریوی علامت دار، اختلالات خونریزی، کم خونی شدید، عفونت، کلاستروفوبیا، آلرژی به سرما، سن کمتر از 18 سال (با شرط رضایت والدین)، کلیه حاد و بیماری های دستگاه ادراری

مضرات سونا کریو

کرایوتراپی کل بدن به خوبی تحمل می شود و حداقل خطرات را به همراه دارد: نوسانات فشار خون در طول عمل تا 10 درجه به صورت سیستولیک (این اثر پس از پایان عمل معکوس می شود، زیرا گردش خون محیطی به حالت عادی باز می گردد)، واکنش آلرژیک به سرمای شدید ( به ندرت)، قرمزی و سوختگی پوست (فقط در صورت قرار گرفتن در معرض دمای پایین بیش از حد توصیه شده)

کلام اخر

در این مقاله به سونا کرایو یا سونا سرد پرداختیم. این نوع سونا از جدیدترین و پیشرفته ترین سوناهای عصر جدید است؛ که اغلب برای درمان بعضی بیماری ها مانند چاقی و سلولیت استفاده می شود.

مجموعه آوا ساحل تیماس تولید کننده انواع سونا خشک خانگی ، سونا خشک و سونا پرتابل میبیاشد. برای دریافت مشاوره و انتخاب سونا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *