4 نکته مهم خرید اتاق سونا

خرید اتاق سونا

نکات خرید اتاق سونا

به دنبال خرید اتاق سونا جدید هستید؟ احتمالا شما هم جزو کسانی هستید که که مدت هاست به دنبال انتخاب یک اتاق سونا مناسب برای منزلشان هستند. در این مقاله قصد داریم تا به نکات مهم سفارش اتاق سونا بپردازیم.

خرید اتاق سونا درست مانند خرید یک ماشین لباسشویی جدید، یا یک فر یا یخچال، هر وسیله ای مانند این که برای خانه خود خریداری میکنید قیمت مناسبی برای آن خواهد داشت و باید توجه جدی به آن شود. خرید و سفارش اتاق سونا همانقدر که هیجان انگیز و جذاب به نظر می رسد؛ همانقدر هم نیازمند دقت، ظرافت و نکته سنجی در انتخاب است.

چراکه هیجان خرید سونا می‌تواند شما را به سمت تصمیم‌گیری احتمالاً ناآگاه و حتی نادرست سوق دهد. حتما وقت بگذارید و مدل های مختلف را در نظر بگیرید. در اینجا 4 اشتباه مهم هنگام سفارش و خرید اتاق سونا برای نصب و اجرا در خانه آورده شده است.

مونتاژ سونا

هنگامی که یک سونا خریداری می کنید شاید خودتان نصب کنید و یا وظیفه راه اندازی آن بر عهده شما باشد. اگرچه به شما دستورالعمل داده شده است، اما ممکن است قطعه ای گم شده باشد یا اگر مدلی با کیفیت پایین باشد در حین راه اندازی و نصب بشکند. متاسفانه اگر یک اتاق سونا با کیفیت پایین ساخته شده ممکن است گرما را به خوبی حفظ نکند. یا حتی در استفاده طولانی مدت دچار مشکلات و چالش های فراوانی شود.

برای مطالعه بیشتر » خرید سونا خشک

گرمایش سونا

به هنگام سفارش اتاق سونا باید به منبع گرمایشی آن توجه کنید. سوناهای مادون قرمز نیاز به وسیله گرمایشی ندارند. اما در مقابل سونا خشک خانگی و یا سونا بخار نیاز به منبع گرمایشی دارند. گرمایش اتاق سونا به وسیله هیتر های برقی و بخاری های هیزمی فراهم شود. به هنگام استفاده از هیتر باید تمامی اقدامات لازم برای ایمن سازی برق کشی هیتر انجام شود. و اگر بخاری هیزمی استفاده می شود باید تمامی اقدامات لازم جهت تامین امنیت و جلوگیری از اشتعال اشیا اطراف آن انجام شود.

بخاری های مادون قرمز جایگزین سوناهای چوب سوز قدیمی شده اند که قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اند. هنگام نصب اتاق سونا در خانه، بخاری های مادون قرمز بهترین انتخاب هستند. گفته می شود، همه بخاری ها یکسان نیستند. بخاری های ناکارآمد و بی کیفیت وجود دارد. آن‌ها باعث می‌شوند که هزینه بیشتری برای خدمات برقی بپردازید و باید منتظر بمانید تا سونا شما به دمای مطلوب برسد. بهتر است بررسی کنید، نظرات را بخوانید و نوع بخاری با کیفیت بالا و درست ساخته شده را انتخاب کنید.

نوع چوب سونا

نوع چوب مورد استفاده برای ساخت اتاق سونا مهم است. آسپن، چوب باس و آتش برای سونا مناسب نیستند زیرا در دراز مدت کیفیت پایینی دارند. در نهایت با یک سونا دچار تاب خوردگی، پوسیدگی، احتمالاً خراشیدگی و به آرامی پوسیدگی خواهید شد. برخی از بهترین چوب های سونا شامل شوکران و سرو قرمز کانادایی یا غربی است. این چوب ها کاربردی، مستحکم و بادوام هستند. همچنین کیفیت بالایی دارند و کمتر دچار فرورفتگی و فرسایش می شوند.

پانل های شیشه ای

پانل‌های شیشه‌ای راه خوبی برای افزایش زیبایی طبیعی هستند، اما تعداد بیش از حد پانل‌های شیشه‌ای می‌تواند منجر به اتلاف گرمای اتاق سونا شوند. در نتیجه زمان رسیدن به گرمای مدنظر افزایش می یابد. بنابراین هزینه های گرم کردن و گرم نگهداشتن اتاق سونا افزایش می یابد. این فقط به این دلیل است که شیشه گرما را به خوبی حفظ نمی کند. بدیهی است که اگر در مورد مقدار شیشه استفاده شده در طراحی سونا تردید دارید، برای مشاوره بیشتر با سازنده خود مشورت کنید. متخصصان مجموعه آوا ساحل تیماس آماده پاسخگویی و مشاوره به شما عزیزان می باشند.

اولین سفارش اتاق سونا

اگر این اولین سفارش خرید اتاق سونا شماست، متاسفانه، به احتمال زیاد با یکی از این مشکلات خرید اتاق سونا مواجه خواهید شد. هر زمان که یک سونا جدید خرید می کنید، باید این عناصر را در نظر داشته باشید. با دانستن اینکه از چه چیزهایی باید اجتناب کنید، سونایی را انتخاب می کنید که می دانید می توانید به آن اعتماد کنید. سپس می‌توانید به آرامی استراحت کنید، و حتی بهتر از آن، در سال‌های آینده نیازی به تعویض چیزی در سونا خود نخواهید داشت.

مجموعه آوا ساحل تیماس تولید کننده انواع سونا خشک پرتابل و سونا خشک ثابت است. برای مشاوره و انتخاب سونا متناسب با فضا، هزینه و نیاز با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *