نظافت سونا چگونه انجام می شود؟

نظافت سونا

در این مقاله قصد داریم تا به نکات نظافت سونا بپردازیم. با ما همراه باشید.

نکات نظافت سونا

قبل از رفتن به سونا دوش بگیرید و یک حوله بزرگ روی نیمکت بگذارید تا چوب از تعریق در امان بماند و آلوده شود. پس از هر بار استفاده، اتاق سونا و سونا خود را به خوبی هوا دهید تا رطوبت هوا خارج شود.

تا زمانی که سونا دیگر کار نمی کند و کاملا خنک نشده است، آن را تمیز نکنید!

به سادگی گرد و غبار و خاک را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. توصیه می کنیم که پارچه را با پاک کننده مخصوص سونا به آرامی مرطوب کنید.

نکته مهم: لطفا از پارچه خیس استفاده نکنید تا به چوب خشک آسیب نرسانید!

چوب سونا را نباید با تمیز کننده فشار قوی یا شلنگ آب تمیز کرد، زیرا بسیار خشک و حساس به رطوبت است.

ما توصیه می کنیم در مورد نظافت چوب سونا از ضدعفونی کننده ها خودداری کنید. چرا که دوزهای مختلف شوینده هایی که برای نظافت سونا استفاده می شوند، اغلب برای ضد عفونی کردن بسیار کم هستند، آلرژی ها ترویج می شوند و باکتری های خوب نیز از بین می روند و محیط زیست آلوده می شود.

اگر این مراحل را به درستی را دنبال کنید، کابین سونای خود را مانند روز اول زیبا نگه می دارید!

چگونه می توانم از چوب سونا در برابر لکه های عرق و آب محافظت کنم؟

به منظور محافظت از چوب سونا در برابر لکه های عرق و یا آب، ما محصولات با کیفیت بالا برای تمیز کردن سونا را توصیه می کنیم که برای تمیز کردن و مراقبت از چوب سونا آزمایش و تایید شده اند. لطفا از پاک کننده های معمولی خانگی استفاده نکنید!

برای تمیز کردن چوب و تجهیزات سونا از شوینده های مخصوص آن استفاده کنید.

نکات تمیز کردن چوب

اگر چوب سونا شما قبلاً لکه دارد، ابتدا باید آنها را با پاک کننده مخصوصو سونا پاک کنید و چوب را به طور کامل تمیز کنید. شوینده های مخصوص سونا یک عامل 100% بیولوژیکی، بی بو و بدون آلاینده یا حلال می باشد.

مقدار مصرف: بسته به سطح سونا و جذب چوبی که دارد، نیازها متفاوت است.به طور میانگین 30 – 90 میلی لیتر در هر متر مربع استفاده می شود. (ما اکیداً توصیه می کنیم از پاک کننده های معمولی خانگی استفاده نکنید، زیرا دمای بالای سونا می تواند به سلامت شما و چوب سونا آسیب برساند.)

چوب سونا اشباع شده

اگر یک سونا کاملاً جدید (یا تازه تمیز شده) دارید، چوب سونا را می توان با محلول مخصوص آغشته کرد. این مراقبت از سونا مبتنی بر زیستی یک اثر نیلوفر آبی ایجاد می کند، به طوری که چوب شما به طور موثر در برابر لکه ها محافظت می شود: قطرات آب به سادگی بدون ورود به چوب جدا می شود.

مقدار مصرف: بسته به سطح جذب، تقریباً نیاز دارید. به طور میانگین 30 – 250 میلی لیتر.

اشباع باید در بخش خصوصی هر 2 سال یکبار تجدید شود تا از چوب محافظت شود. محصول مراقبت از سونا یک محصول طبیعی کاملا بی ضرر است که بر اساس سلامت ارگانیک، بی بو و سازگار با محیط زیست است. (در بخش تجاری، چوب باید هر 12 ماه یکبار آغشته شود؛ ظروف 5 لیتری موجود است.)

نکاتی برای مراقبت و نگهداری از سونا

لکه های آهک یا آب در اجاق سونا به بهترین وجه با یک برس جامد و یک محلول ساخته شده از اسید سیتریک یا سرکه پاک می شوند. گیره درب باید به طور منظم روغن کاری شود و در صورت لزوم مجدداً کار شود. تمام اتصالات، به ویژه اتصالات لولای درب، باید به طور مرتب بررسی و در صورت لزوم سفت شوند.

مهم است که تهویه مناسب کابین داشته باشید، به طوری که هیچ آسیبی به سونا یا فن آوری در اثر رطوبت سنگ تراشی وارد نشود. به منظور اطمینان از تهویه مناسب کابین سونا، ما تمام سوناهای کورسو را با فاصله دیوار 6 سانتی متر برنامه ریزی می کنیم. اطلاعات بیشتر را می توان در زیر نکات کلیدی برای اندازه سونا و برنامه ریزی سونا یافت.

چگونه کثیفی های بسیار سنگین را پاک کنم؟

در مورد چوب جامد تصفیه نشده، کثیفی یا تغییر رنگ بسیار قوی را می توان در صورت نیاز با کاغذ سنباده ریز دانه (160 دانه) پاک کرد. البته توجه داشته باشید که این کار با چوب حرارتی امکان پذیر نیست. روکش داخلی سونا و تجهیزات داخلی (نشیمنگاه ها و غیره) ممکن است رنگ نشوند. روکش دیوار را می توان هر از چند گاهی با یک پارچه مرطوب پاک کرد.

کلام آخر

مجموعه آوا ساحل تیماس تولیدکننده انواع سونا خشک می باشد. سونا خشک در انواع سونا خشک ثابت و سونا خشک پرتابل (سونا خشک خانگی) تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *