مزایا روف گاردن برای مردم و ساختمان ها

مزایا روف گاردن برای مردم

چرا وجود روف گاردن برای یک ساختمان ضروری است ؟

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مزایا روف گاردن برای مردم و ساختمان ها بپردازیم. شما می توانید با ساخت روف گاردن یک فضای دلپذیر را برای خود فراهم کنید. با ما همراه باشید.

روف گاردن کیفیت هوا را افزایش می دهد

معمولا در روف گاردن ها گیاهان مختلفی متناسب با شرایط آب و هوایی کاشته می شود. بنابراین یکی از مزایای کلیدی روف گاردن ها این است که پوشش سبزشان، کیفیت هوا را با تصفیه ذرات سمی بهبود می بخشد. ذرات معلق در میان انواع مواد شیمیایی سمی دیگر یک مشکل در شهرهای سراسر جهان است. این ذرات ریز که توسط موتورهای دیزلی و ساخت و ساز ایجاد شده اند، ثابت شده است که بر سلامت تنفسی تأثیر منفی می گذارند و به ویژه برای کودکان در شهرها خطرناک هستند. یکی از روش های پیشنهادی برای بهبود وضعیت هوا، افزایش پوشش گیاهی است؛ که با روف گاردن های سبز می توان تا حدی به آن کمک کرد.

کاهش خطر سیل

لایه‌های زیرین روف گاردن آب طوفان را جذب می‌کنند و از ورود آب بیش از حد به سیستم‌های زهکشی و فاضلاب شهری را کاهش می‌دهند. در نتیجه خطر سیل های ناگهانی را کاهش می‌دهند. آب نیز توسط پوشش گیاهی سقف جذب می شود و از طریق تبخیر آزاد می شود.

بهبود شرایط آب و هوایی

سطوح انعکاسی سخت در معماری شهر، گرما را جذب می‌کنند و به ذخیره گرما ادامه می‌دهند که شهرها را داغ‌تر می‌کند، زمانی که امواج گرمای تابستان را تجربه می‌کنیم، دمای شهر اغلب بیش از 40 درجه سانتیگراد است. هنگامی که سقف ها و نماها در سایه گیاهان پوشانده می شوند و تبخیر و تعرق باعث خنک شدن آب و هوای محلی می شود که محیط شهری بسیار مطبوع تر را ایجاد می کند. همچنین ویژگی های عایق روف گاردن ساختمان ها را در تابستان خنک تر نگه می دارد و هزینه های گران قیمت تهویه مطبوع را کاهش می دهد. در نتیجه مصرف انرژی را کاهش می دهد. کاهش هزینه ها یکی مهم ترین مزایا روف گاردن برای مردم و ساختمان ها است.

برای مطالعه بیشتر » گیاهان مناسب روف گاردن

پشت بام‌های سبز، تنوع زیستی را تقویت می‌کنند

پوشش گیاهی سقف های نشیمن متفاوت است. یک روف گاردن پر از گونه های مختلف، این فرصت را برای ترکیب نمونه های متنوع را بوجود می آورد. روف گاردن ها مزایای فصلی زیادی برای تنوع زیستی به ارمغان می آورد. نوع خاصی از بام ها وجود دارند که اگرچه پر از گیاهان نیستند، زیستگاه های ارزشمندی را برای بی مهرگان فراهم می کنند.

روف گاردن سبز رفاه و جامعه را افزایش می دهند

طبیعت نقش مهمی در سلامتی افراد دارد. ایجاد فضای سبز برای استراحت، پرورش غذا و شرکت در فعالیت‌های اجتماعی تجربه مسکن شهری را افزایش می‌دهد. در محیط شهری باغ سبز یا روف گاردن یک مکان طبیعی برای ادغام طبیعت با فضای شهری است!

روف گاردن از اهداف تنوع زیستی حمایت می کنند

هنگامی که لایحه حفظ محیط زیست تصویب شود، روف گاردن ها و فضای سبز برای بازگرداندن تنوع زیستی از دست رفته در فرآیند ساخت و ساز اجباری خواهد بود. بسیاری از برنامه ریزان شهر قبلاً این روند را پذیرفته اند، ما مطمئناً منتظر تصویب قوانین رسمی هستیم. برای دریافت مجوز برنامه‌ریزی، توسعه‌دهندگان باید یک طرح قانع‌کننده برای افزایش تنوع زیستی را تنظیم کنند. روف گاردن ها در ابتدا فرصت مناسبی برای توسعه‌دهندگان املاک است تا به اهداف بهبود فضای ساختمان  افزایش ارزش ساختمان دست یابند و فضایی غنی از تنوع زیستی و ویژگی‌های کاهش آب طوفان را ترکیب کنند.

برای مطالعه بیشتر » افزایش ارزش ملک با روف گاردن

مزایای بام سبز برای مردم

افزایش کارایی پنل های خورشیدی

روف گاردن ها دمای هوای محیط را کاهش می‌دهند که به پنل‌های خورشیدی کمک می‌کند تا عملکرد موثرتری داشته باشند. بدیهی است که این پنل ها مصرف و هزینه‌های انرژی را کاهش دهند. همانطور که توسط یکی از  متخصصین زیرساخت سبز بیان کرده است: پانل‌های خورشیدی کارایی بیشتر دارند زمانی که در روف گاردن ها نصب شوند. چرا که میکرو اقلیم اطراف پانل ها مهم است. اگر بیش از حد گرم باشد، پانل ها می توانند کارایی خود را از دست بدهند. عنصر روف گاردن می تواند یک اثر خنک کننده به خصوص در تابستان داشته باشد. در تمام طول سال، بام‌های سبز می‌توانند به حفظ دمای محیط اطراف پانل‌ها در سطح یا نزدیک به 25 درجه سانتیگراد کمک کنند. این بهترین دما برای کارآمدترین پنل‌های خورشیدی است. استفاده از هر دو سیستم خورشیدی و سقف برای منافع یکدیگر منطقی است.

روف گردن طول عمر بام را بهبود می بخشد

روف گاردن ها سقف را از فرسایش در اثر تغییرات آب و هوای شدید محافظت می کند و فرسایش را کاهش می دهد. افزایش طول عمر مفید سقف، روف گاردن را به انتخابی هوشمندانه تبدیل می کند.

خدمات طراحی روف گاردن

در این مقاله به مزایا روف گاردن برای مردم برای مردم پرداختیم. مجموعه آوا ساحل تیماس ارائه کننده کلیه خدمان طراحی، نصب و راه اندازی روف گاردن با بهترین متریال و مواد اولیه می باشد. همچنین یکی از بهترین تولید کننده های انواع سونا سونا خشک خانگی، سونا خشک پرتابل و سونا خشک ثابت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *