سان روم چگونه فضایی است؟

سان روم چیست

سان روم چیست؟

شاید برای شما هم سوال شده است که سان روم چیست ؟ چه ویژگی هایی دارد ؟ اتاق آفتابی یک اتاق سرپوشیده با پنجره های متعدد برای به حداکثر رساندن نور طبیعی و نمایش نماهای بیرونی است. اتاق‌های آفتاب که به‌عنوان سولاریوم، اتاق‌های باغی شناخته می‌شوند، اغلب دارای تزئینات گیاهان و مبلمان هستن. اتاق‌های آفتاب‌گیر را می‌توان در بالای یک پاسیو موجود ساخت و به عنوان امتداد خانه اصلی در حالی که هوای تازه را به داخل خانه دعوت می‌کند، خدمت کرد. اتاق‌های آفتابی یکی از وسایل پرطرفدار برای خانه هستند زیرا می‌توانند ارزش خانه را افزایش دهند و یک اتاق نشیمن یا اتاق اضافی برای کار، میزبانی یا داشتن یک کتابخانه خوب برای صاحبان خانه فراهم کنند. به طور کلی سان روم فضای بسیار جذاب و دنجی است. با ما همراه باشید.

انوع سان روم یا اتاق آفتابگیر

انواع مختلف اتاق‌های آفتاب‌گیر دارای نام‌های مستعار متمایز هستند تا مشخص کنند چقدر می‌توانید از این فضای نشیمن در طول سال استفاده کنید:

  1.  اتاق سه فصل : برای سه فصل از چهار فصل سال : بهار، تابستان و پاییز می توانید از یک اتاق آفتابگیر سه فصل لذت ببرید. یک اتاق آفتابگیر سه فصل کنترل آب و هوا ندارد، به این معنی که در زمستان گرمایش یا تهویه هوا در تابستان وجود نخواهد داشت. این باعث می شود اتاق سه فصل مقرون به صرفه تر باشد. اتاق‌های آفتاب‌گیر سه‌فصل معمولاً دارای درب‌های پاسیو هستند تا هوای بیرون بر دمای خانه تأثیر نگذارد و همچنین ممکن است دارای یک پنکه سقفی برای حفظ حرکت هوا در ماه‌های گرم‌تر باشد.
  2. اتاق چهار فصل : یک اتاق آفتابگیر چهار فصل دارای کانال های تهویه برای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است تا صاحبان خانه بتوانند در تمام طول سال از فضا لذت ببرند. اتاق‌های آفتاب‌گیر چهار فصل ممکن است درهای کشویی نداشته باشند و بیشتر شبیه یک فضای طبیعی در خانه هستند.

برای مطالعه بیشتر » سونا خشک 

تفاوت سان روم و پاسیو چیست؟

یک اتاق آفتابگیر، هنرستان و پاسیو همگی با فضای باز مرتبط هستند، اما این اتاق ها هر کدام عملکردهای متمایزی دارند:

  •  سان روم: اتاق آفتاب گیر اتاقی است که در درجه اول برای استراحت در نظر گرفته شده است. اتاق‌های آفتاب‌گیر با پنجره‌های شیشه‌ای و نورگیر، حس بیرون بودن را در هنگام حضور در داخل خانه تقلید می‌کنند. می توانید گیاهان گلدانی و برخی میوه ها یا سبزیجات را در اتاق آفتاب گیر بکارید، اما این فضا همچنان بخشی از یک خانه است و به همین دلیل برای زندگی نیز مناسب است.
  • گلخانه شیشه ای: گلخانه شیشه ای  فضایی است که صرفاً برای رشد گیاهان می باشد. مانند یک اتاق آفتابگیر، یک گلخانه دارای دیوارها و سقف های شیشه ای است، اما صاحبان خانه ها نور طبیعی را برای هدف رشد انواع مختلف گیاهان بهینه می کنند. پاسیو ممکن است به خانه اصلی متصل نباشد. ممکن است به عنوان یک ساختار مستقل خارج از یک خانه وجود داشته باشد. در واقع مانند یک گلخانه کوچکتر است که فضایی را برای رشد گیاهان فراهم می کند.
  • پاسیو: فضایی در فضای باز است که در کنار خانه برای معاشرت و صرف غذا در فضای باز است. پاسیوها معمولاً دارای کفپوش های سنگی هستند و محصور نیستند. و باعث می شود در روزهای تابستان از فضای بیرونی لذت ببرید.

مزایا و معایب اضافه کردن یک اتاق آفتابی

قبل از افزودن یک اتاق آفتابگیر یا سان روم به خانه خود، مزایا و معایب این پروژه را در نظر بگیرید. برخی از مزایا شامل نور طبیعی بیشتر در خانه شما است. با دیوارهای شیشه ای دور تا دور، این محفظه های پاسیو می توانند به سرعت خانه شما را روشن کنند یا حداقل فضایی برای دسترسی به خورشید در داخل خانه برای شما فراهم کنند. اتاق های آفتابی همچنین با ارائه یک فضای دنج ودلنشین جدید برای میزبانی یا یک اتاق نشیمن، ارزش ملک را افزایش می دهند و مکانی عالی برای ایجاد یک باغ خانگی سرپوشیده هستند.

معایب این نوع اتاق منحصر به فرد اغلب با هزینه بالای اجرای آن است. همچنین ممکن است به مجوز ساختمان و مصالح ساختمانی خاص نیاز داشته باشد. مطمئن شوید که بر اساس آن بودجه بندی کنید؛ هزینه های اتاق آفتابگیر معمولاً با متراژ مربع مطابقت دارد. اگر سیستم تهویه مطبوع شما برای یک اتاق آفتابگیر چهار اتاقه از نظر انرژی کارآمد نباشد، ممکن است هزینه‌های اضافی افزایش یابد.

اجرای سان روم

مجموعه آوا ساحل تیماس اجرا کننده انواع فضاهای روف گاردن زیبا در تهران می باشد. برای دریافت مشاوره برای اجرای انواع سونا خشک خانگی ، سونا ثابت پرتابل و سونا ثابت ، پرگولا و آلاچیق تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *