تفاوت بین سوناهای برقی و چوبی

سونا برقی یا سونا چوبی کدام بهتر است؟

سوناها در سال های اخیر به دلیل تأثیرات مثبت غیرقابل انکار آن بر سلامت روحی و جسمی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. شما می توانید در سونا آرام شوید، سموم را عرق کنید و سیستم ایمنی خود را قوی نگه دارید. آیا اجاق سوناخشک با هیزم نسبت به بخاری برقی سونا برتری دارد؟ هم اجاق های سونای چوبی و هم بخاری های برقی مزایا و معایبی دارند. در پایان روز، ترجیح شخصی شما تعیین می کند که کدام اجاق سونا برای شما بهترین است. با کمی یادگیری در مورد اجاق های سونای هیزمی و بخاری های برقی سونا می توانید تعیین کنید که کدام مدل برای شما بهترین است.

کنترل دما راحتتر با سونا برقی

اگر کنترل دما برای شما مهم است، بخاری برقی سونا یک گزینه عالی است. معمولاً خیلی سریعتر از اجاق سونا که از چوب استفاده می کند گرم می شود. علاوه بر این، برای ایجاد تغییرات حتی جزئی دما، رسانایی بسیار بیشتری دارد. برای نصب بخاری برقی سونا باید به یک شبکه برق قابل اعتماد دسترسی داشته باشید. کارکرد و نصب بخاری برقی در مکانی دور از شبکه که سونا شما در آن قرار دارد ممکن است دشوارتر باشد.

در حالی که کارکرد و نگهداری بخاری برقی سونا ممکن است ساده تر باشد، اما در دراز مدت هزینه آن کمی بیشتر خواهد بود. قبض برق شما تقریباً به طور قطع افزایش می یابد. دسترسی منظم به سونا بدون شک ارزش هزینه اضافی را از نظر مزایای سلامتی دارد. اجاق سونا با هیزم اگزوز تولید می کند، اما بخاری سونا برقی این کار را نمی کند. اگر بخاری برقی سونا را انتخاب کنید که تفاوت زیادی در کیفیت هوا ایجاد نمی کند، همسایگان شما ممکن است از آن استقبال کنند.

 محیط باستانی چوب

اجاق‌های سونای هیزمی به دلیل شباهتشان به سوناهای اولیه، محبوبیت زیادی داشته‌اند. اگر می خواهید تجربه ای طبیعی و بی انتها داشته باشید که شما را با یکی از عناصر طبیعی اساسی زمین در تماس قرار دهد، اجاق سونای هیزمی گزینه ای عالی است. ساخت یک دودکش و برخی تعمیرات دوره ای اضافی ایمنی آتش سوزی هر دو برای اجاق های سونا با هیزم ضروری هستند. اگر سونای شما در یک منطقه دور افتاده است که ممکن است اتصال به یک شبکه برق قابل اعتماد چالش برانگیزتر باشد، اجاق سونا با سوخت هیزمی بهترین گزینه است.

اجاق سونا که چوب را می سوزاند از نظر کنترل دما چالش بزرگ تری را به همراه دارد، اما رایحه اطمینان بخش چوب سوزان ممکن است این مشکل را جبران کند. دود ناشی از اجاق سونا که چوب را می سوزاند می تواند به مه دود کمک کند. اگر در منطقه ای دورافتاده با هوای نسبتاً تمیز زندگی می کنید، یک اجاق سونا با هیزم تفاوت زیادی در کیفیت هوا ایجاد نمی کند.

اگرچه خرید چوب برای روشن نگه داشتن اجاق سونای هیزمی شما می تواند گران باشد، اما اگر در نزدیکی جنگلی زندگی می کنید که به طور مداوم چوب تامین می کند، راه اندازی اجاق سونا بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. هم اجاق های سونای هیزمی و هم بخاری های برقی سونا دارای مزایا و معایبی هستند. بهترین گزینه برای شما بستگی به این دارد که آیا فضای قدیمی چوب را ترجیح می دهید یا راحتی مدرن برق.

تفاوت سونا چوبی در مقابل سونا برقی

استفاده ساده از دستگاه برنامه نویسی یا سوئیچ استفاده کنید.

نیاز به دودکش ندارد و نصب ساده تر است.

نگهداری راحت تر و تمیزتر

کلام آخر

مجموعه آوا ساحل تیماس تولید کننده تخصصی انوا سونا خشک خانگی و …. می باشد. برای مشاوره تخصصی و خرید سونا خشک با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *