انواع سونا

انواع سونا

چرا و کدام سونا سرپوشیده بخریم؟

زمان آن فرا رسیده است که از بین انواع سونا داخلی انتخاب کنید که برای نیازهای شما بهترین است. اکنون، شما نگران پارامترهایی هستید که خرید شما را ارزشمند می کند. شما می خواهید مطمئن شوید که سونا داخلی به اندازه سونا خارجی کاربردی است.

حقیقتاً، بسیاری از بازدیدکنندگان سونا تفاوت بین سونای فضای باز و داخلی را نمی دانند. همچنین آنها مطمئن نیستند که دقیقا چگونه کار می کند و چگونه می توانند از استفاده از آن استفاده کنند. برای اینکه به شما کمک کند تصویر واضح تری از آنچه که سونا در داخل خانه را بهتر از یک سونا در فضای باز می کند به دست آورید. در اینجا مزایای انواع سونا خانگی آورده شده است.

سوالی که بوجود می آید، این است که تفاوت بین سونای خارجی و سونای داخلی چیست؟

برای مطالعه بیشتر» خرید سونا خشک

بررسی انواع اشکال سونا 

در حالی که سونای بیرونی و داخلی به یک شکل عمل می کنند، چندین شکل مختلف سونا در دسترس هستند. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد اشکال مختلف سونا و نحوه عملکرد آنها ارائه می کنیم:

انواع سونا

1. سونا استاندارد (مکعبی)

این نوع سونا از رایج ترین طراحی سونا معمولا در داخل خانه قرار می گیرد، اما برای استفاده در فضای باز نیز مناسب است. می تواند به راحتی در مناطق کوچک و فشرده قرار گیرد. به صورت سنتی یا مادون قرمز قابل استفاده است. همچنین به شما امکان می دهد بین بخاری سونا چوب سوز یا برقی یکی را انتخاب کنید.

انواع سونا

2. سونا بشکه ای

این سونا طراحی دایره ای منحصر به فرد خود را دارد. این طراحی باعث می شود تا کمترین اتلاف انرژی را داشته باشد. همچنین می تواند در داخل خانه استفاده شود، اما معمولا برای استفاده در فضای باز بیشتر استقبال شده است. همچنین نسبت به سایر سبک های سونا سریعتر گرم می شود. چرا که شکل دایره ای آن به جریان بهتر هوا کمک می کند. اینم مدل از انواع سونا خانگی نیاز به عایق کاری ندارد.

3. سونا مثلثی یا قطره باران

این سونا برای استفاده در فضای باز طراحی شده است. یکی از جدیدترین طرح های سونا است که دارای شکل منحصر به فرد و شیک قطره باران است. این نوعت سونا خانگی فضای اضافی زیادی برای راحتی ایجاد می کند. دارای سقف سه لایه است که باعث افزایش استحکام می شود. این مدل نیز نیاز به عایق کاری ندارد.

انواع سونا

4. سونا لونا

برای استفاده در فضای باز طراحی شده است. این نوع سونا دارای طراحی مدرن و بسیار شیکی می باشد. همچنین سازگار با محیط زیست است. نسبت به مدل های دیگر فضای داخلی زیادی می دهد. این نوع سونا دارای 2 پنجره بزرگ با شیشه برنزی است. جریان نور طبیعی عبور می دهد و فضای بسیار خاصی را فراهم می کند.

انواع سونا

5. سونا شش گوش

برای استفاده در فضای باز طراحی شده است. دارای طراحی متفاوت و شش ضلعی است. همچنین دارای سقف سه لایه برای دوام بیشتر است. این مدل نیز نیازی به عایق ندارد.

انواع سونا

6. سونا لانه عقاب مانند

این نوع سونا نیز برای استفاده در فضای باز طراحی شده است. این سونا می تواند نمای بسیار زیبایی به ویلا یا حیاط شما بدهد. چرا که ظاهر بسیار جذاب دارد و  به نظر می رسد یک خانه کوچک است.

تا اینجا به اشکال سونا پرداختیم. در ادامه به انواع سونا که شامکلا سونا بخار، سونا خشکم و سونا مادون قرمز است بپردازیم. البته نوع دیگری از سونا وجود دارد که ساختار متفاوتی است که به سونای سرد یا کرایو سونا معروف است.

انتخاب نوع سونا

نحوه عملکرد سونا به نوع سونایی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

در حالی که برخی از سوناها از گرما و رطوبت مرطوب استفاده می کنند، برخی دیگر با گرمای خشک برای بدن مفید هستند. برخی از سبک های سونا حتی هر دو را ترکیب می کنند. در اینجا نگاهی دقیق تر به انواع سونای آورده شده است:

انواع مختلف سونای داخلی کدامند؟

3 نوع اصلی سونا وجود دارد:

  1. سونا خشک یا سونا سنتی
  2. سونا هیبریدی
  3. سونا مادون قرمز

سونا سنتی

این نوع سونا از تاکتیک های بخار درمانی گذشته تقلید می کند. سنگ های سونا وقتی روی اجاق سونا قرار می گیرند داغ می شوند. هنگامی که آب روی سنگ های داغ می ریزد بخار ایجاد می شود. سطح رطوبت بالا می رود و با افزایش دما، شروع به عرق کردن می کنید. دما معمولا بین 150 تا 195 درجه فارنهایت است. برخی از مزایای این نوع سونا می توان به تنفس بهتر، عضلات و مفاصل تسکین یافته و خواب بهتر در شب اشاره کرد.

سونا مادون قرمز

این نوع سونا با استفاده از امواج مادون قرمز برای تولید گرما کار می کند. این اشعه مادون قرمز به جای کل اتاق، بدن شما را مستقیماً گرم می کند. از آنجایی که بخار وجود ندارد، سطح رطوبت به طور قابل توجهی کمتر است. اگر از حساسیت به گرما رنج می برید، تحمل این نوع جلسات راحت تر است. دما معمولا بین 120 تا 140 درجه فارنهایت است. برخی از مزایای سلامتی عبارتند از سم زدایی، کاهش فشار خون و مزایای مراقبت از پوست.

سونای هیبریدی

نام آن از این واقعیت ناشی می شود که به عنوان دو نوع سونا در یک عمل می کند. شما می توانید بین تنظیمات سنتی و مادون قرمز به طور متناوب از هر دو مجموعه از مزایای استفاده کنید. شما نمی توانید از هر دو تنظیمات به طور همزمان استفاده کنید. بسته به تنظیمی که استفاده می کنید، دما متفاوت است.

چرا از سونای خانگی استفاده کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا قرار دادن انواع سونا در خانه به جای بیرون یک ایده عالی است. همانطور که یک روال آرام سازی منظم را ایجاد می کنید، همچنین متوجه پیشرفت های کوچکی در سلامت خود خواهید شد. در اینجا چند مورد از مزایای استفاده از سونای داخلی آورده شده است:

شما ارزش خانه خود را صرفاً با سرمایه گذاری روی سلامتی خود افزایش می دهید. شما مجبور نخواهید بود هنگام استراحت، آسایش خانه خود را ترک کنید. برعکس، زمانی که تصمیم دارید از بخار درمانی لذت ببرید، باید با یک سونا در فضای باز بیرون بروید. شما این فرصت را دارید که از فضای خالی خانه استفاده کنید. (به عنوان مثال: زیرزمین، گاراژ، اتاق زیر شیروانی) با نصب سونای خود در داخل فضای حیاط صرفه جویی می کنید. این برای خانه هایی که فضای کمی دارند یا فضای حیاط ندارند عالی است.

آیا سونای داخلی به اندازه سونای بیرونی موثر هستند؟

هر دو سونای داخلی خانه و سوناهایی که در خارج قرار می گیرند از نظر اثربخشی برابر هستند. هر دو نسخه دارای مزایای سلامتی یکسانی هستند. آنها هم راحت هستند و هم گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند. هر دو گزینه بادوام هستند و در صورت نگهداری مناسب برای چندین دهه دوام خواهند داشت. سونا در داخل خانه به سادگی گزینه راحت تر است.

چقدر نیاز دارید که از سونای خانگی خود استفاده کنید؟

اگر می خواهید روی تقویت سیستم ایمنی بدن، سرعت بخشیدن به متابولیسم و ​​دستیابی به اهداف مختلف سلامتی کار کنید، یک روال آرام سازی را شروع کنید که در آن هفته ای یک بار از سونا استفاده می کنید. در اینجا چند واقعیت دیگر وجود دارد که به شما در راهنمایی برای جلسات سونا کمک می کند:

هیچ محدودیت واقعی برای چند بار استفاده از سونا ما در هفته وجود ندارد.

استفاده از سونا “یک اندازه برای همه” نیست. شما باید تعداد جلسات هفتگی را که برای بدن شما مناسب است آزمایش کنید. افراد مبتدی سونا با جلسات 10 تا 15 دقیقه ای شروع می کنند. همانطور که بدن شما با سونا سازگار می شود، جلسات 20 تا 30 دقیقه ای برای مزایای سلامتی بهترین است. در نهایت، شما می توانید 3 یا 4 بار در هفته استراحت کنید. تمام سعی خود را بکنید که وقتی استفاده منظم را شروع می کنید جلسات را از دست ندهید. اگر روزهای سونا را رها کنید، نتیجه ای نخواهید دید. از سونا 1 تا 3 بار در هفته به مدت 20 دقیقه استفاده کنید. شما می توانید بدون اینکه خود را در معرض خطر سرگیجه یا کم آبی قرار دهید از مزایای درمانی آن لذت ببرید. همچنین می توانید 3 جلسه کوتاه در یک روز و هفته ای یک بار استراحت کنید. تا زمانی که بین هر جلسه استراحت کنید و مقدار زیادی مایعات بنوشید، بدن شما همان فواید یک برنامه هفتگی را تجربه خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید دو بار در هفته و در هر دو روز دو جلسه کوتاه از سونا خود استفاده کنید. اگر هدف شما استفاده روزانه از سونا است، فقط در یک جلسه در روز شرکت کنید.

تفاوت قیمت بین سونا در فضای باز و سونای خانگی چقدر است؟

هزینه نصب و نگهداری سونا برای هر دو نوع سونا تقریباً یکسان است. هر چه سونا بزرگتر باشد و لوازم جانبی های بیشتری های بیشتری در آن گنجانده شود، هزینه آن بیشتر می شود. سبک سونا در قیمت نیز تفاوت ایجاد می کند. برای دریافت مشاورهو اطلاع از قیمت ها با مشاورین آوا ساحل تیماس تولید کننده انواع سونا خشک تماس بگیرید.

خلاصه

سونای خانگی بسیار راحت است و چندین فواید سلامتی دارد. با سرمایه گذاری بخار درمانی خود، ارزش خانه خود را فقط برای استراحت در آسایش خانه خود افزایش خواهید داد. همانطور که از آرامش لذت می برید، دیگر نگران استفاده از فضای ارزشمند حیاط نخواهید بود. سوناهایی که در داخل قرار می گیرند می توانند به راحتی در مناطق کوچک نیز قرار بگیرند. این به شما این امکان را می دهد که از تنفس بهتر و ظاهری جدید و جوان بدون اشغال فضای بیش از حد خانه لذت ببرید. بهتر از همه، شما می توانید ظاهر و لوازم جانبی موجود در سونا را به طور کامل سفارشی کنید تا هر لحظه آرامش را واقعاً رضایت بخش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *