افزایش ارزش ملک با روف گاردن ارزان

ارزش ملک با روف گاردن

افزایش ارزش ملک با روف گاردن

باغبانی روی پشت بام ممکن است مفهوم جدیدی برای شما باشد، اما ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که مردم در سراسر جهان از روف گاردن استفاده می کنند تا خانه های خود را بهتر کنند. با تبدیل سقف های مسطح به فضای باغ سبز از انواع مزایای مادی و معنوی بهره مند شوند. یکی از موضوعات جذاب در رابطه با روف گاردن، افزایش ارزش ملک با روف گاردن است.

در آلمان، بیش از 10 درصد از مردم به انتخاب خود دارای سقف های سبز هستند. در ژاپن، 20 درصد از ساختمان های جدید طبق قانون ملزم به داشتن بام سبز هستند. واقعا چرا روف گاردن اهمیت دارد؟ چرا اینگونه است؟ مزایای باغ های پشت بام چیست؟ در این مقاله به بررسی این سوالات می پردازیم و توصیه های کاربردی در مورد برنامه ریزی و نصب باغ پشت بام در خانه یا ساختمان شما ارائه می دهیم. باغ های پشت بام به بام های سبز نیز گفته می شود.

روف گاردن ها در 3 نوع مختلف وجود دارد:

  1.       روف گاردن تزئینی : این نوع باغ فرصت های لذت و اوقات فراغت جذابی را فراهم می کند.
  2.       روف گاردن عملکردی : این یک باغ زراعی است که فضای عالی برای رشد گیاهان خوراکی در اختیار شما قرار می دهد.
  3.       روف گاردن طبیعی : این نوع روف گاردن از خزه، سبزه و سایر گیاهان طبیعی تشکیل شده است. هزینه تعمیر و نگهداری آن کم است و در عین حال مزایای زیادی را به همراه دارد.

اهمیت روف گاردن 

دلایل خوبی برای اجرای روف گاردن در هر محیطی وجود دارد. اگر در شهر زندگی می‌کنید، استفاده مناسب از پشت بام به شما فضای اضافی و فرصتی برای لذت بردن از بیرون از منزل در یک محیط خصوصی می‌دهد. مهم نیست در کجا زندگی می کنید، یک باغ روی پشت بام از هر نوعی می تواند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه هایتان داشته باشد. محافظت از سقف شما با لایه ای از عایق رطوبتی که روی آن خاک پوشانده شده است، به حفظ مواد سقف شما کمک می کند، در نتیجه هزینه های نگهداری شما را کاهش می دهد.

روف گاردن ارزش ملک شما و ارزش ملک محله شما را افزایش می دهد. در واقع با ارائه جذابیت های زیبایی شناختی و در واقع با تبدیل محله شما به مکانی دلپذیر برای زندگی بهبود می بخشد. یک باغ پر رونق روی پشت بام می تواند دمای محیط اطراف را تا 9 درجه در تابستان کاهش دهد.

برای مطالعه بیشتر » روف گاردن چیست؟

کاهش مصرف انرژی با روف گاردن

عایق ایجاد شده توسط پشت بام سبز به گرم نگه داشتن خانه در زمستان و خنک در تابستان کمک می کند. و در عین حال به کاهش اثرات گرمایش جهانی کمک می کند. واقعیت این است که بیش از یک سوم انتشار دی اکسید کربن در کشورهای توسعه یافته از گرمایش و سرمایش ساختمان ها ناشی می شود. به همین دلیل است که دولت بعضی از کشورها حدس می‌زند که کشورشان می‌توانند با نصب بام‌های سبز تنها بر روی نیمی از ساختمان‌های موجود، روزانه یک میلیون دلار در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی کنند.

بام های سبز علاوه بر عایق کاری عالی، به کاهش خروج آب در شرایط طوفانی نیز کمک می کنند. بارندگی شدید کند می شود و از طریق لایه خاک روی بام های سبز فیلتر می شود. این به معنای کاهش سیل و احتمال کمتر انتشار آلاینده ها در آب های روان است.

باغ های پشت بام فرصت های استراحت و تفریح ​​شگفت انگیزی را فراهم می کنند. آنها همچنین با ایجاد زیستگاه برای جانوران محلی مانند زنبورها، پروانه ها، پرندگان و سایر حیات وحش مفید، محیط عمومی محله شما را بهبود می بخشند. و به حفظ تنوع زیستی کمک می کند. تاثیر ارزش ملک با روف گاردن یکی از موارد بدیهی می باشد.

نکات برنامه ریزی و اجرا روف گاردن

به طور طبیعی، هنگامی که یک باغ را به پشت بام خود اضافه میکنید، وزن زیادی اضافه می کنید. آبیاری باغچه شما وزن بیشتری را اضافه می کند. به همین دلیل است که باید یک پیمانکار واجد شرایط را برای تقویت سقف خود از قبل استخدام کنید و به شما در برنامه ریزی و اجرای صحیح پروژه کمک کند. در غیر این صورت، ممکن است با خسارت زیادی روبرو شوید. یک پیمانکار خوب علاوه بر دانش عملی، از قوانین و الزامات محلی نیز آگاهی خواهد داشت. او می تواند مجوزهای لازم را برای شما دریافت کند و از تحقیقات و دردسرهای زیادی شما را نجات دهد.

پیمانکار شما می تواند به شما کمک کند تا پس از اجرا روف گاردن، یک برنامه جامع برای حفظ و نگهداری باغ ارائه می کند. به عنوان مثال، اگر یک باغ زینتی یا کاربردی را برنامه ریزی کنید، طبیعتاً می خواهید زمان زیادی را در آن بگذرانید. مطمئن شوید که فضا به راحتی و ایمن قابل دسترسی است.

همچنین باید در مورد فرآیند و هزینه آبیاری باغ خود فکر کنید. حتی با وجود یک روف گاردن طبیعی، باید سیستم خوبی برای آبیاری داشته باشید زیرا اگر لایه خاک شما در تابستان خشک شود، تمام مزایای عایق کاری شما از بین خواهد رفت. در واقع، وجود یک لایه خاک گرم و خشک بر روی سقف شما می تواند دمای خانه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

یک سیستم زهکشی خوب از اهمیت یکسانی برخوردار است زیرا مطمئناً نمی خواهید آب روی پشت بام شما جمع شود. به همه این دلایل، به راحتی می توان فهمید که نصب یک باغ روی پشت بام نباید بدون برنامه ریزی انجام شود. برنامه ریزی و اجرای خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاهش دما با روف گاردن های زیبا

روف گاردن یا بام‌های سبز یکی از تکنیک های خنک کردن غیر فعال هستند که تابش خورشید ورودی را جذب می کند و از رسیدن به ساختار زیرین ساختمان متوقف می‌کند. مطالعات زیادی در 10 سال گذشته برای در نظر گرفتن مزایای انرژی ساختمان بام سبز انجام شده است و نشان داده است که آنها می توانند مزایایی در کاهش گرمایش زمستانی و همچنین سرمایش تابستانی ارائه دهند.

بیشتر بدانید » گیاهان روف گاردن

یک باغ روی پشت بام چقدر ارزش ملک شما را افزایش می دهد؟

تعیین اعداد و ارقام ثابت در مورد ارزش پولی واقعی نصب یک باغ روی پشت بام دشوار است. بسیاری از مزایا روحی و معنوی هستند زیرا لذت بیشتری از خانه را برای شما به ارمغان می آورند و به شما فرصت استفاده خلاقانه از فضای هدر رفته را می دهند. ارزش این تجربه از فردی به فرد دیگر و مکانی به مکان دیگر متفاوت است.

مزایای مادی ارائه شده توسط باغبانی پشت بام شامل هزینه هایی است که می توانید در قبض انرژی صرفه جویی کنید. مقدار دقیقی که صرفه جویی می کنید بسته به ساختار خانه، موقعیت مکانی و عادات شخصی شما متفاوت است.

نوع باغچه ای که روی پشت بام می کارید نقش مهمی در تعیین ارزش مادی آن برای شما دارد. یک باغ زینتی یک انتخاب با هزینه نگهداری بالا است، اما اگر از مراقبت از باغ زینتی پشت بام خود لذت می برید، ممکن است در هزینه های سرگرمی و تفریح ​​صرفه جویی کنید.

اگر محصولات خوراکی بکارید، می توانید از امنیت غذایی بیشتر، کیفیت بالاتر غذا و هزینه های خواربار کمتر لذت ببرید. اگر از باغبانی مواد خوراکی لذت می برید، می تواند یک فرصت بسیار جذاب برای شما باشد. اجرای روف گاردن فرصت های تفریحی نیز فراهم می کند. باغ سبزی روی پشت بام شما می تواند مکانی بسیار دلپذیر و دنجی برای استراحت و لذت بردن از فضای باز باشد.

اگر فقط یک باغ طبیعی روی پشت بام اجرا کرده اید، ممکن است از یک استراحت آرام بدون نیاز به تعمیر و نگهداری لذت ببرید که همچنین به شما کمک می کند مصرف انرژی خود را کاهش دهید. این گزینه همچنین زیستگاه بی دردسری را برای جانوران بومی مفید فراهم می کند.

ارزش ملک با روف گاردن

رابطه قیمت فروش با روف گاردن

به طور کلی ارزش ملک با روف گاردن افزایش پیدا می کند. از نظر ارزش واقعی املاک و مستغلات، بام سبزی که به درستی نصب و اجرا شود و به خوبی نگهداری می شود، نه تنها ارزش ملک شما را بهبود می بخشد، بلکه بازار و ارزش املاک مجاور را نیز افزایش می دهد. در حالی که هیچ داده سخت و سریعی در مورد مقدار ارزش مورد انتظار وجود ندارد، شما می توانید آن را با عبارات مشابه با نوع ارزشی که با وجود یک درخت مطلوب و بالغ به یک ویژگی اضافه می شود، در نظر بگیرید.

اگر زمانی که تصمیم به فروش خانه خود دارید، داشتن یک روف گاردن اصولی و سبز می تواند کمک بسزایی در فروش سریع تر و با قیمت بهتر بکند. امروزه روف گاردن ها بسیار محبوب هستند و داشتن یک باغ روی پشت بام می‌تواند مزیت بسیار مهم ملک شما نسبت به سایر ملک های مشابه و مجاور باشد.

روف گاردن ارزان اما ارزشمند

مجموعه آوا ساحل تیماس، تولید کننده انواع سونا خشک خانگی، سونا خشک ثابت و سونا خشک پرتابل است. این مجموعه اجرا کننده بهترین، زیباترین و البته کاربردی ترین روف گاردن ها در تهران می باشد. برای دریافت مشاوره از متخصصین مجموعه برای اجرا و نگهداری روف گاردن با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *