تجهیزات ساختمان

یکی از کاربرد های چوب که اخیرا به حوزه معماری ساختمان وارد شده، استفاده از آن به عنوان نمای ساختمان است. علاوه بر نمای ساختمان که خارجی محسوب می شود، به عنوان نمای داخلی هم مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات ساختمان به نوعی جهت زیبایی استفاده می شود و نمایی مدرن به داخل و خارج ساختمان می دهد. جهت داشتن اطلاعات بیشتر و سفارش تجهیزات چوبی ساختمان از تیماس همراه ما باشید.

تجهیزات ساختمان

انواع چوب نمای ساختمان

برای تهیه تجهیزات ساختمان از جنس چوب، گونه های متنوع با کیفیت های مختلفی وجود دارد. می توان چوب ها را برای تجهیزات چوبی به دو نوع نرم و سخت تقسیم بندی کرد. یکی از دلایلی که از چوب برای این کار استفاده می کنند، مقاومت بالای آن در برابر پوسیدگی و عوامل طبیعی است.

نرم چوب یا چوب نرم، از درختانی است که در چهار فصل سال برگ سبز دارند مانند انواع کاج، سرو، نراد، سرخدار، سکویا و سدر که جزو سوزنی برگان محسوب می شوند. درختان سخت چوب هم به درختانی که برگ پهن دارند گفته می شود و انواع درختان بلوط، افرا، نارون، توس، راش، صنوبر، زبان گنجشک و … جزو درختان گلدار و پهن برگ به شمار می‌آیند.

حال باید کاربرد هر یک از انواع چوب را در تجهیزات ساختمانی بررسی کنیم. عموما از نرم چوب ها برای تجهیزات نمای ساختمان استفاده می شود. اما از سخت چوب ها برای فضایی مانند استخر، حمام و سونا استفاده می شود که به دلیل مقاومت در مقابل رطوبت بالا است.

برای مطالعه بیشتر» پله دوبلکس و پله پیچ

تجهیزات داخلی ساختمان

کاربرد چوب در تجهیزات ساختمان

چوب در تجهیزات مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و تقریبا ضد آب است علاوه بر این می توان گفت مقاومت آن در برابر حریق هم زیاد است. استفاده از چوب در نمای ساختمان به زیبایی آن کمک می کند و البته دارای ویژگی انعطاف پذیری است. نگهداری از تجهیزات چوبی نسبتا کمتر است و وزن کمی دارد.

چوبی که در مواد  اولیه نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد، با شرایط آب و هوا تغییری نمی کند و در هر شرایطی مقاومت خود را حفظ می کند. یکی دیگر از ویژگی های تجهیزات چوبی، جلوگیری از انواع اشعه و امواج است. تجهیزات چوب را به راحتی می توان تمیز کرد یا شست البته بهتر است از شوینده های قوی نکنید.

با نصب لوازم چوبی ساختمان حشرات را از خانه یا محل کار خود دور می کنید. از زیبایی های تجهیزات چوبی ساختمان، رنگ بندی آن است که در هر رنگی که بخواهید تولید و نصب می گردد. این تجهیزات ساختمانی کاملا طبیعی اند و با شرایط زیست محیطی همخوانی دارند.

نمای ساختمان

معایب و مزایای استفاده از چوب در ساختمان

استفاده از تجهیزات چوبی در ساختمان مزایای بسیاری دارد و معایب آن بسیار ناچیز اند. یکی از واضح ترین معایبی که دارد، آسیب این کار به محیط زیست است که باعث قطع شدن درختان می شود. استفاده از مواد و چوب با کیفیت هزینه بسیاری به همراه دارد و می تواند از معایب تجهیزات از جنس چوب باشد. ایراد دیگر استفاده از چوب، تغییر رنگ آن در مقابل اشعه فرابنفش است که باید عایق و ضد اشعه شود.

اما همانطور که گفته شود مزایای تجهیزات چوبی ساختمان از معایب آن بیشتر است. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، قابلیت بازیافت، ضد حشره بودن و ثبات رنگی بالا از مزایای تجهیزات ساختمان از جنس چوب است.

مجموعه آوا ساحل تیماس، تولید کننده انواع سونا خشک خانگی، تجهیزات چوبی ساختمان و… است. همچنین اجرا کننده زیباترین روف گاردن ها در تهران می باشد. برای سفارش و خرید سونا خشک تماس بگیرید.