سونا خشک

قبراق و  زیبا با سونا خشک تیماس وود دات کام مشاوره طراحی اجرا با قیمت مناسب و یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش

اتاقکی ساخته شده از چوب درختان سوزنی برگ که به آرامی رشد کرده است. تا گرمایی که بوسیله منبع حرارتی تولید شده را در مدت زمان بیشتری در خود نگه دارد.

در انتهای یک روز طولانی و طاقت فرسا ، چه چیزی دلچسب تر از استراحت کردن و روبه راه شدن است. پس به جایی نیاز داریم که تمام نگرانیها و ناراحتی های طول روز را در آنجا از بین ببریم.

سونا خشک گوشه ای خلوتی است که چنین احساس خوبی را در آن پیدا می کنیم. چوبهای کم رنگ طبیعی ، روغنهای معطر، نورهای ملایم و گرمایی که از همه طرف ما را احاطه کرده، احساس آسودگی خاطر و اطمینان را به ما هدیه میکند.

حمام کردن منظم در سونا رگها را باز می کند ، قلب و گردش خون را تقویت میکند، مواد زاید و بلا استفاده را از بدن خارج می سازد و باعث می شود که ماهیچه ها بعد از ورزش ، مجددا نیروی لازم را بدست آورند.

تمدید اعصاب تنها از وجوح حمامهای سوناست ، انگیزه سلامتی و آرزوی زیبایی هم نقش مهمی را ایفا میکنند.

سونا اعصاب و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، فشار خون را تنظیم میکند، از سرماخوردگی پیش گیری میکند، خلطهای زاید و ناخوشایند و همچنین مشکلات تنفسی و برونشیت مزمن را کاهش می دهد.

سونا برای زیبایی

رفتن به سوناهای سه ساعته اثری مشابه ، اثر معالجه های تخصصی آرایشی دارد. منفذهای پوست تمیز می شود و رطوبت از آن وارد شده، سلولها احیاء می گردد. به این ترتیب زیبایی با ارزش و درونی در روشنایی روز نمایان می شود انسان بعد از سونا آرام ، خوشگل، گلگون و پر تحرک می گردد و اعصابش تقویت می شود.

برای بسیاری از انسانها تنها اقدامی برای حفاظت و حفظ بدن نیست بلکه سونا برای آنها یک جهان بینی است. آگاهی از سلامتی ، تجربه های مثبت برای بدن ، ظاهری طبیعی ، مصرف وقت برای خودشان ، آرامش و هوشیاری درونی ، در اینجا سونا نوعی فکر و اندیشه به حساب می آید. بسیارب از انسانها اعتقاد دارند که رفتن به سونا برای روح انسانها مفیدتر از جسم آنهااست آنها حداقل به این مساله اعتقاد دارند که پاک شدن روح به طور مستقیم از طریق جسم امکان پذیر است.

مراحل حمام سونا

برای اینکه بهترین نوع استفاده از سونا را تجربه کنیم باید بعضی از قواعد حمام گرفتن را مراعات کنید و این زمانی میسر است که همه چیزز را خوب انجام دهید و آرامش داشته باشید.

حمام های سونا چه اهمیتی دارند؟

بسیاری از افراد فکر میکنند حمام سونا تنها جایی هست که در آن عرق میکنند، اما یک حمام سونا مراحل مختلف دیگری را در بر می گیرد و عرق کردن تنها یک مرحله از مراحل می باشد.

کسیکه به سونا به صورت با قاعده و منظم قطعا کمک بیشتری به انسان میکند. کسی که دایما به سونا می رود سریعتر از افرادی که تازه به سونا می روند ، عرق میکند. بهتر است روز مشخصی در هفته را به سونا رفتن اختصاص دهید.اثرات مزاجی حمام سونا مثل پیشگیری از سرماخوردگی یا کم شدن استرس تا مدتها باقی می ماند.

حمام سونا باید خستگی جسمی و روحی را رفع نماید. کسی که می خواهد در مدت کوتاهی و به سرعت اینکار را انجام دهد، نمی تواند استفاده کافی را از سونا ببرد

برای رفتنن به سونا آمادگی مخصوصی نیاز ندارید، بلکه تنها وقت زیادی می خواهید.

بالاترین دستور بهداشتی در سونا این است که به هیچ وجه نباید عرق خود را روی نیمکتهای چوبی بریزید همیشه از حوله بزرگ استفاده نمایید.

سونا خشک

نکات تندرستی

باید تمام قوائد سونا رعایت شود تا نتیج خوبی از آن بدست بیاید. اگر ددر هنگام استفاده از سونا درد احساس کردید حتما باید اتاق سونا را ترک کنید و بعد از سرمای متعادل تری استفاده کنید. بقیه مراحل سونا را انجام ندهید. میزان دفعات استفاده و ماندن در اتاقک سونا بسته به خصوصیت فردی بدنی شخص بستگی دارد.

بعد از تعویض لباس و رفتن به توالت ابتدا، یکبار با آب گرم دوش بگیرید و خود را با آب و صابون بشویید. این مسئله به دلایل بهداشتی در سوناهای عمومی و استخرهای سر پوشیده اجباری می باشد. کسی که همیشه به سونا می رود، در این زمینه تجربه دارد و هرگز بدون دوش گرفتن وارد اتاق سونا نمی شود. لایه های نازک چربی روی پوست و ته مانده های محصولات آرایشی از عرق کردن پوست جلوگیری می کنند، بعلاوه باید انسان قبل از اینکه وارد اتاق سونا شود خود را کاملا گرم نماید تا عرق کردن راحت تر انجام شود. به همبن دلیل این بار به طور استثنا نباید بعد از دوش آب گرم، از آب سرد استفاده نمود. بعد از دوش گرفتن باید خود را کاملا خشک کرده تا سرمایی که ناشی از بخار شدن آب روی بدن می باشد ایجاد نگردد و در نتیجه در اتاق سونا سریعتر عرق نمایید.

دوش آب گرم قبل از سونا نه تنها به منظور رعایت مسائل بهداشتی لازم است بلکه بدن را از دو نظر برای رفتن به سونا آماده میکند از یک طرف پاک شدن بدن باعث می شود که عرق بهتر جاری شود و از طرف دیگر گرم شدن بدن باعث می شود که بدن راحت تر عرق نماید.

سرد شدن پا اغلب با احساس سرما در بدن است. با پای گرم انسان سریعتر عرق می کند. یک پاشویه با آبی که درجه حرارت آن بالاست نه تنها پا را گرم میکند بلکه باعث می شود که خون در تمام بدن جریان یابد و از سر تا پای انسان گرم شود. قبل از رفتن به اتاق سونا وان پاشویه را با آب 32 تا 35 درجه سانتیگراد پر نمایید.

بهتر است بنشینید و سپس پاهای خود را در آب قرار دهید کم کم آب را گرمتر کنید تا به درجه 40 درجه و حداکثر 43 درجه سانتیگراد برسد. دقت کنید که آب بالاتر از قوزک پا نرود به محض آنکه قطره های عررق روی صورت شما نمایان شد باید پاشویه را تمام کرده و با یک حوله داغ پاهایتان را خشک کنید.

کسی که بررای اولین بار به سونا حشک می رود احساس می کند که نفسش از گرما بند آمده است.علت این است که بدنش به گرمای بالا عادت ندارد در این حالت به مجاری تنفسی فشار نمی آید بر عکس عرق کردن اثر مثبتی روی بیماریهای تنفسی می گذارد و انسان خیلی زود به دمای بسیار بالا عادت میکند.گرمای موجود در اتاق سونای خشک بعد از چند بار استفاده مطبوع می شودکسی که پوست صورتش حساس است قبل از رفتن به اتاق سونای خشک ص.رتش را با آب سرد بشوید این کار تحریک گرمای اولیه راکم میکند

زمان کوتاه تر و و گرمای شدیدتر مفیدتر است.در سونا تفاوت گرمایی زیادی وجود دارد نیمکت بالایی سونا گرمتر از نیمکت های پایینی است. به همین دلیل روی نیمکت بالایی سریعتر از نیمکتهای پایینی عر ق می کنیم  یک قاعده اساسی در سونا این است که اگر مدت ماندن در سونا کوتاهتر و گرما شدیدتر باشد،بهتراست.

این کار قلب و گردش خون را آرام می کند مثلا اگر 8 دقیقه روی نیمکت وسط بنشینید و عرق کنید بهتر است تا این که 12 دقیقه روی نیمکت پایین بنشینید. به همین دلیل افرادی که در سونا رفتن با تجربه ترند، به هیچ عنوان ابتدا روی نیمکت پایین نمی نشینند

فواید که برای سلامتی دارد را باید بدانید

سونا خشک  یکی از فعالیت هایی است که تقریبا همه ورزشکاران با آن آشنا هستند.

آیا می دانستید که یک روش 100% طبیعی و ساده برای تناسب اندام و سلامت شما وجود دارد؟ آیا می‌دانستید که با هزینه‌ای متوسط و کمتر از 20 دقیقه در روز، بدن شما می‌تواند از سر تا انگشتان پا بهبود یابد؟ پاسخ در سفرهای منظم به یک اتاق سونای خشک نهفته است.

سونا خشک چیست؟

بعد از عرق کردن شدید در باشگاه، ممکن است وسوسه شوید که در یکی از امکانات سالن ورزش کنید: سونا. این امر به ویژه از آنجایی که فواید استفاده از سونا بعد از تمرین شایعه شده است، صادق است. در زیر، ما حقایقی در مورد سونا به اشتراک می گذاریم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا افزایش گرما برای شما مناسب است یا خیر.

سوناها برای گرم کردن بدن شما به منظور تحریک عرق طراحی شده اند. جذابیت کلی سونا این است که پاسخ‌های بدنی مشابهی را که در اثر ورزش متوسط، به‌ویژه تعریق شدید و افزایش ضربان قلب ایجاد می‌شود را دوباره ایجاد می‌کنند.

سوناهای خشک از دماهای بالا و رطوبت کم برای ایجاد مزایای سلامتی بسیار دور استفاده می کنند. جلسات مکرر به کاهش احتقان، از بین بردن سموم، تقویت ایمنی و جلا دادن پوست کمک می کند. در زیر لیست گسترده ای از مزایای بسیاری از سوناهای گرمای خشک آورده شده است.

سونا خشک یک اتاق امن و سرپوشیده با دمای 195 درجه فارنهایت است. تنها هدف سونای خشک ارتقای آرامش و سلامتی از طریق تعریق شدید است. برخلاف اتاق‌های بخار که از گرمای مرطوب و رطوبت 100% بهره می‌برند، از گرمای خشک و سطوح رطوبت کم استفاده می‌کنند.

فضای داخلی باید عایق مناسبی داشته باشد و معمولاً شامل تخته‌ها و نیمکت‌های چوبی مقاوم در برابر رطوبت است. بخاری برقی پر از سنگ و کنترل های دیواری نیز اجباری است.

تجهیزات سونا خشک

مزایای استفاده از سونا خشک

بیایید به فواید شناخته شده ی استفاده از سونا خشک نگاهی بیاندازیم. بیشتر این دستاوردهای قابل توجه، از مطالعات ناشی می شود و در مورد سلامتی شما قابل اعتماد هستند.

 • سلامت قلبی عروقی

 سونای خشک با کیت شروع می تواند گردش خون کلی بدن را تقویت کند. درمان های منظم لایه داخلی رگ های خونی را تحریک می کند و این به تنظیم فشار خون کمک می کند. عرق القایی نیز جریان خون را تسریع می کند و سلامت قلب شما را افزایش می دهد.

علاوه بر این، جلسات هفتگی سونا با سفتی شریان مبارزه می کند و گشاد شدن رگ های خونی را تقویت می کند. تحقیقات نشان داده است که کسانی که چندین بار در هفته به سونا می‌رفتند، 50 درصد کمتر در معرض خطر افزایش فشار خون بودند.

در بیشتر موارد، بهبود گردش خون شبیه اثرات ورزش متوسط است. به علاوه، به دلیل افزایش گردش خون، قرار گرفتن مکرر در سونا خشک می تواند استقامت و عملکرد ورزشی شما را بهبود بخشد.

 • دفع سموم

بدن شما مستعد جذب عناصر مضری است که باید از طریق ادرار، خون یا تعریق دفع شوند. از این رو، تعریق شدید یکی از سالم ترین راه ها برای از بین بردن سموم است. برای مثال، فتالات ها (موجود در لوازم آرایشی، ظروف و رنگ ها) دو برابر بیشتر از ادرار در عرق ترشح می شوند.

علاوه بر این، سونا خشک می تواند به شما کمک کند تا از شر سموم مضر مانند سرب، کادمیوم و آرسنیک که در اعماق پوستتان ذخیره شده اند خلاص شوید. سایر سمومی که هنگام تعریق در سونا خارج می شوند عبارتند از BPA، جیوه و نیکوتین.

 • بهبود سلامت روان

علاوه بر فواید فیزیکی، سونای خشک به شیوه ای آرام بخش ذهن شما را درمان می کند. اتاق‌های سونا مکان‌هایی راحت، آرام و تاریک هستند، بنابراین سلامت عاطفی و ذهنی شما را افزایش می‌دهند. استراحت در یک سونای خشک با گرمای  مناسب به ذهن شما کمک می کند.

در ابتدا، آرامش عمیق و تسکین استرس را تجربه خواهید کرد که می تواند خطر ابتلا به اختلالات روانی مختلف را کاهش دهد. علاوه بر این، گرمای سونا خشک باعث شل شدن عضلات و تحریک تولید اندورفین می شود. این هورمون ها مواد شیمیایی طبیعی هستند که باعث می شوند بعد از قرار گرفتن در سونا احساس خوبی داشته باشید و بدرخشید.

جلسات روزانه باعث کاهش سطح کورتیزول و کاهش اضطراب و تنش می شود. هر چه میزان کورتیزول کمتر باشد، روحیه و کیفیت خواب شما بالاتر است.

در نهایت، گرمای خشک ترشح بتا اندورفین را در بدن تحریک می کند. این عناصر طبیعی درک درد را کاهش می دهند و به عنوان آرام بخش عمل می کنند. عرق کردن همچنین باعث تولید هورمون های سرخوشی می شود که با علائم افسردگی مبارزه می کند.

 • مراقبت از پوست و لایه برداری

گذراندن وقت در سونای خشک یک هدیه واقعی برای سلامت پوست شماست. یکی از راه‌های تقویت اپیدرم، آوردن مواد مغذی بیشتر به سطح پوست برای تحریک رشد سلولی است. خوشبختانه، هر جلسه سونا دقیقاً همین کار را انجام می دهد، به علاوه منافذ را باز می کند.

سونا خشک همچنین تحریک و التهاب پوست را کاهش می دهد. به این دلیل که تعریق شدید اثر پاک کنندگی دارد و ناخالصی ها را از لایه های بیرونی پوست پاک می کند. پس از چند جلسه متوجه خواهید شد که لکه های خشک، خارش دار و قرمز بهبود می یابند. برخی از کاربران شاهد کاهش آکنه، اگزما و پسوریازیس بوده اند.

سونا همچنین تنش صورت را کاهش می دهد و پوست شما را مرطوب می کند. گرمای ساطع شده غدد چربی را فعال می کند که ماده ای چرب تولید می کند که سطح پوست را روان می کند. افزایش تولید سبوم منجر به داشتن پوستی شاداب و جوان با درخشندگی هیدراته می شود.

 • کمک به کاهش وزن

اجازه دهید ابتدا روشن کنیم که قرار نیست سونا خشک مکانیسم کاهش وزن باشد. تناسب اندام یک فرآیند پیچیده است که شامل ورزش بدنی و رژیم غذایی مناسب است. با این حال، استفاده از پتو یا اتاقک سونا بعد از تمرین می تواند تلاش شما برای کاهش وزن را تسهیل کند.

عرق کردن نیز می تواند منجر به کاهش وزن آب شود. دمای بالا ضربان قلب را افزایش می دهد، مانند زمانی که ورزش می کنید، و بدن شروع به سوزاندن کالری می کند. این فرآیند متابولیسم شما را سرعت می بخشد و به شما کمک می کند وزن بدن و افزایش اشتها را تنظیم کنید.

 • ریکاوری عضلات و مفاصل

فعالیت بدنی شدید ماهیچه های شما را فعال می کند و پارگی های میکروسکوپی در نتیجه فشار ایجاد می شود. اگرچه این تعرق ها بدن شما را تقویت می‌کنند، اما احتمالاً گرفتگی، درد و التهاب را تجربه خواهید کرد.

بنابراین، اگر می خواهید ماهیچه های خود را تقویت کنید، ابتدا باید آن را بهبود بخشید. اینجاست که گرما به کار می آید. جلسات سونا خشک باعث تحریک گردش خون و در نتیجه تسریع ریکاوری عضلات می شود. جریان خون تسریع شده اکسیژن بیشتری را به ماهیچه ها می رساند و در نتیجه تنش را از بین می برد.

سونای خشک نشانگرهای التهابی را کاهش می دهد. در واقع، یک مطالعه آزمایشی کاهش درد و روماتیسم را با اثرات مفید بلند مدت احتمالی نشان داد. حتی مفاصل سفت شده و بافت های همبند نیز به گرما پاسخ مثبت داده اند.

 • سیستم ایمنی بهبود یافته

هنگام مبارزه با سرماخوردگی و آنفولانزا هرگز قدرت گرمای خشک را دست کم نگیرید. درمان های منظم سونا از احتقان جلوگیری می کند و راه های هوایی را حفظ می کند. علاوه بر این، حتی جلسات خانگی در پتوی سونا می تواند خطر ابتلا به عفونت ویروسی را کاهش دهد.

قرار گرفتن در معرض گرما جریان خون شما را تحریک می کند تا تقویت کننده های ایمنی را به تمام قسمت های بدن منتقل کند. بنابراین، پروتئین شوک حرارتی که سلول های ارائه دهنده آنتی ژن را فعال می کند، آشکار می شود. به لطف سیتوکین، سیستم ایمنی طبیعی بدن شما بیدار می شود.

هنگامی که مقاومت بدن خود را تقویت کردید، مبارزه با آنفولانزا و سایر ویروس ها و باکتری ها آسان تر می شود. یک مطالعه نشان داد که ورزشکارانی که در معرض 15 دقیقه حمام سونا خشک قرار گرفتند، شاهد افزایش فوری تعداد WBC و سطوح کورتیزول بودند. گلبول سفید  (WBC) نشانگر قدرت ایمنی است.

 • خلق و خوی بهتر

همانطور که بحث شد، یک تجربه سونای خشک می تواند استرس را با ترشح اندورفین کاهش دهد. این هورمون‌ها نتیجه تسکین و مراقبه بدن شما هستند. در واقع، فواید ذهنی پس از هر جلسه گرما آنقدر قابل توجه است که برخی از متخصصان به بیماران خود توصیه می کنند سونا درمانی را انجام دهند.

سونا برای بهبود خلق و خوی ما بسیار مفید است. بسیاری از افرادی که اغلب از سونا استفاده می کنند ادعا می کنند که سطح اضطراب آنها تنها پس از یک جلسه کاهش یافته است. علاوه بر این، آنها متوجه ناپدید شدن تدریجی سایر عوامل مرتبط با استرس و خستگی شده اند.

درمان گرما با بدن به شما کمک می کند بر افسردگی، خصومت، سردرگمی و عصبانیت غلبه کنید. دلیل آن این است که قرار گرفتن در معرض سونا خشک می تواند باعث شود که احساس تنش کمتر و هوشیاری بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، عضلات گردن و صورت شما نیز شل خواهند شد.

 • دیگر از بی خوابی و خستگی خبری نیست

اگر خواب عمیق ندارید یا از اختلالات خواب رنج می برید، استفاده مکرر از سونا می تواند مفید باشد. تحقیقات نشان داده است که حمام کردن منظم سونای خشک تأثیر مثبتی بر اختلالات خواب دارد. اغلب، داروهای استروئیدی در بهبود الگوهای خواب افراد کمک نمی کنند، اما سونا درمانی نه.

تعداد افرادی که تجربه خواب عمیق را پس از حمام کردن در سونا به یاد می آورند بسیار زیاد است. این ادعا به دلیل ترکیبی از افزایش دمای بدن و ترشح اندورفین است. به طور خلاصه، تحریک اندورفین در یک محیط گرم که هنگام خواب می افتد منجر به خوابی آرام می شود.

بدتر از همه، هر روزه به تععداد کسانی که به خستگی مزمن شدید روبرو هستند افزوده میشود. CFS یک بیماری ناتوان کننده است که تمام سیستم های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. افرادی که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند، ماه ها با خستگی بی امان همراه با سردرد و نقص سیستم ایمنی مواجه می شوند.

استفاده منظم از سونا خشک می تواند علائم این اختلال پیچیده و طولانی مدت را که اغلب منجر به اضطراب، افسردگی و اختلال عملکرد دستگاه گوارش می شود، کاهش دهد. به زودی متوجه خواهید شد که تمرکز و حافظه شما نیز بهتر می شود.

 • کاهش خطر زوال عقل

مطالعه قابل اعتماد دیگری همبستگی بین جلسات مکرر سونا خشک و کاهش خطر زوال عقل و آلزایمر در مردان را نشان داد. نتایج ثابت کرده است که هر چه کاربران بیشتر بدن خود را در معرض گرمای خشک قرار دهند، عملکرد مغز آنها بهتر می شود.

به طور خاص، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل در افرادی که بین 4 تا 7 جلسه در هفته مصرف به سنا هخشک میرفتند، 65 درصد کاهش یافت. از این رو، سفرهای منظم سونا ممکن است به عنوان یک عامل محافظتی در برابر ابتلا به بیماری های رایج حافظه عمل کند.

از نقطه نظر علمی، درمان های سونا عامل نوروتروفیک مشتق از مغز را برای تولید سلول های مغزی جدید تحریک می کند. BDNF همچنین سلول های موجود را حفظ می کند و تشکیل اتصالات عصبی را بهبود می بخشد.

طول جلسات

مدت زمانی که باید در سونای خشک بمانید بسته به سلامت فعلی، سن و تحمل گرما متفاوت است. کارشناسان پیشنهاد می کنند که بین 15 تا 20 دقیقه در هر جلسه به افراد سالم اختصاص داده شود. با این حال، مدت اقامت شما نیز به میزان احساس راحتی شما در داخل بستگی دارد.

ممکن است ایده‌آل باشد که با جلسات کوتاه‌تر شروع کنید و به محدودیت زمانی بالا بروید. یا می توانید تصمیم بگیرید جلسات خود را به قسمت های کوچکتر پنج دقیقه ای تقسیم کنید. فراموش نکنید که به بدن خود زمان خنک شدن بین بخش ها بدهید. از این استراحت ها برای کشش یا دراز کشیدن و آبرسانی استفاده کنید.

اکثر سوناهای خشک دارای یک تایمر نصب شده هستند تا بتوانید جلسات خود را برنامه ریزی کنید. دمای مناسب در سونای خشک بسته به ترجیحات شما باید بین 150 درجه فارنهایت تا 195 درجه فارنهایت باشد. بالاترین محدوده معمولاً میانگین تنظیم در اسپاها و سالن های ورزشی عمومی است.

ملاحضات امنیتی

به طور کلی، استفاده از سونا خشک در حد اعتدال بی خطر است. با این حال، اگر مصرف آب قبل از جلسه سونا ناکافی باشد، سونا می تواند تأثیر نامطلوبی بر شما بگذارد. همانطور که برای ثابت نگه داشتن دمای بدن عرق می کنید، هر چه مدت بیشتری در اتاق سونا بمانید، مایعات بیشتری از دست می دهید.

بزرگسالان سالم لازم نیست از هیچ گونه عوارض جانبی نامطلوب بترسند، مشروط بر اینکه از روش های ایمنی پیروی کنند. بنابراین، درک نحوه استفاده صحیح از سونا قبل از ورود به اتاق بسیار مهم است.

علاوه بر دستورالعمل‌های طول زمان و دما، باید از چند روش به طور گسترده پذیرفته شده آگاه باشید:

 • همیشه قبل و بعد از هر جلسه سونا دوش بگیرید.
 • جدای از نوشیدن آب زیاد در طول درمان، برنامه ریزی وعده های غذایی ضروری است. اگر معده شما پر باشد، مزایای کامل را احساس نخواهید کرد. از این رو، از خوردن وعده های غذایی فراوان قبل از جلسه سونا خودداری کنید، یا حتی بهتر است پس از اتمام جلسه، غذا بخورید.
 • در مورد لباس، اگر در سونا عمومی هستید، پوشیدن حوله نخی یا لباس شنا را در نظر بگیرید. قطعات فلزی یا جواهراتی را که ممکن است پوشیده اید بردارید.
 • اگر احساس سرگیجه یا حالت تهوع داشتید فوراً سونا را ترک کنید.
 • اگر الکل مصرف می‌کنید، دارو مصرف می‌کنید، تلاش می‌کنید باردار شوید یا باردار هستید، از رفتن به سونا خودداری کنید.

برای تعیین زمان توصیه شده برای سونا بر اساس سلامتی خود، با پزشک خود مشورت کنید. افراد مبتلا به ناراحتی های کلیوی، کبدی و قلبی ممکن است توصیه هایی برای اجتناب از سونا دریافت کنند.

کلام آخر در مورد سونا خشک

جلسات منظم سونا خشک می تواند مزایای جسمی و ذهنی چند برابری برای بدن داشته باشد. گرما روی مغز، پوست، ماهیچه ها و سیستم ایمنی بدن شما معجزه می کند. از افزایش سلامت شناختی گرفته تا افزایش گردش خون، فواید طبیعی سونای خشک بسیار ارزشمند است.

اگر می‌خواهید سونا خشک بخرید، این مقاله بینش‌هایی را ارائه می‌دهد که باید قبل از هر گونه اقدامی از آن آگاه باشید. تمام توصیه های ما را برای رسیدن به یک تصمیم عاقلانه در نظر بگیرید. ممنونیم که تا پایان مطلب با ما همراه بوده اید.