قبراق و  زیبا با سونا خشک تیماس وود دات کام مشاوره طراحی اجرا با قیمت مناسب و یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش

اتاقکی ساخته شده از چوب درختان سوزنی برگ که به آرامی رشد کرده است. تا گرمایی که بوسیله منبع حرارتی تولید شده را در مدت زمان بیشتری در خود نگه دارد.

در انتهای یک روز طولانی و طاقت فرسا ، چه چیزی دلچسب تر از استراحت کردن و روبه راه شدن است. پس به جایی نیاز داریم که تمام نگرانیها و ناراحتی های طول روز را در آنجا از بین ببریم.

سونا خشک گوشه ای خلوتی است که چنین احساس خوبی را در آن پیدا می کنیم. چوبهای کم رنگ طبیعی ، روغنهای معطر، نورهای ملایم و گرمایی که از همه طرف ما را احاطه کرده، احساس آسودگی خاطر و اطمینان را به ما هدیه میکند.

حمام کردن منظم در سونا رگها را باز می کند ، قلب و گردش خون را تقویت میکند، مواد زاید و بلا استفاده را از بدن خارج می سازد و باعث می شود که ماهیچه ها بعد از ورزش ، مجددا نیروی لازم را بدست آورند.

تمدید اعصاب تنها از وجوح حمامهای سوناست ، انگیزه سلامتی و آرزوی زیبایی هم نقش مهمی را ایفا میکنند.

سونا اعصاب و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، فشار خون را تنظیم میکند، از سرماخوردگی پیش گیری میکند، خلطهای زاید و ناخوشایند و همچنین مشکلات تنفسی و برونشیت مزمن را کاهش می دهد.

سونا خشک در نمایشگاه بین امللی
حضور هفت دوره پیاپی در نمایشگاه

سونا برای زیبایی

رفتن به سوناهای سه ساعته اثری مشابه ، اثر معالجه های تخصصی آرایشی دارد. منفذهای پوست تمیز می شود و رطوبت از آن وارد شده، سلولها احیاء می گردد. به این ترتیب زیبایی با ارزش و درونی در روشنایی روز نمایان می شود انسان بعد از سونا آرام ، خوشگل، گلگون و پر تحرک می گردد و اعصابش تقویت می شود.

برای بسیاری از انسانها تنها اقدامی برای حفاظت و حفظ بدن نیست بلکه سونا برای آنها یک جهان بینی است. آگاهی از سلامتی ، تجربه های مثبت برای بدن ، ظاهری طبیعی ، مصرف وقت برای خودشان ، آرامش و هوشیاری درونی ، در اینجا سونا نوعی فکر و اندیشه به حساب می آید. بسیارب از انسانها اعتقاد دارند که رفتن به سونا برای روح انسانها مفیدتر از جسم آنهااست آنها حداقل به این مساله اعتقاد دارند که پاک شدن روح به طور مستقیم از طریق جسم امکان پذیر است.

مراحل حمام سونا

برای اینکه بهترین نوع استفاده از سونا را تجربه کنیم باید بعضی از قواعد حمام گرفتن را مراعات کنید و این زمانی میسر است که همه چیزز را خوب انجام دهید و آرامش داشته باشید.

حمام های سونا چه اهمیتی دارند؟

بسیاری از افراد فکر میکنند حمام سونا تنها جایی هست که در آن عرق میکنند، اما یک حمام سونا مراحل مختلف دیگری را در بر می گیرد و عرق کردن تنها یک مرحله از مراحل می باشد.

کسیکه به سونا به صورت با قاعده و منظم قطعا کمک بیشتری به انسان میکند. کسی که دایما به سونا می رود سریعتر از افرادی که تازه به سونا می روند ، عرق میکند. بهتر است روز مشخصی در هفته را به سونا رفتن اختصاص دهید.اثرات مزاجی حمام سونا مثل پیشگیری از سرماخوردگی یا کم شدن استرس تا مدتها باقی می ماند.

حمام سونا باید خستگی جسمی و روحی را رفع نماید. کسی که می خواهد در مدت کوتاهی و به سرعت اینکار را انجام دهد، نمی تواند استفاده کافی را از سونا ببرد

برای رفتنن به سونا آمادگی مخصوصی نیاز ندارید، بلکه تنها وقت زیادی می خواهید.

بالاترین دستور بهداشتی در سونا این است که به هیچ وجه نباید عرق خود را روی نیمکتهای چوبی بریزید همیشه از حوله بزرگ استفاده نمایید.

نکات تندرستی

باید تمام قوائد سونا رعایت شود تا نتیج خوبی از آن بدست بیاید. اگر ددر هنگام استفاده از سونا درد احساس کردید حتما باید اتاق سونا را ترک کنید و بعد از سرمای متعادل تری استفاده کنید. بقیه مراحل سونا را انجام ندهید. میزان دفعات استفاده و ماندن در اتاقک سونا بسته به خصوصیت فردی بدنی شخص بستگی دارد.

بعد از تعویض لباس و رفتن به توالت ابتدا، یکبار با آب گرم دوش بگیرید و خود را با آب و صابون بشویید. این مسئله به دلایل بهداشتی در سوناهای عمومی و استخرهای سر پوشیده اجباری می باشد. کسی که همیشه به سونا می رود، در این زمینه تجربه دارد و هرگز بدون دوش گرفتن وارد اتاق سونا نمی شود. لایه های نازک چربی روی پوست و ته مانده های محصولات آرایشی از عرق کردن پوست جلوگیری می کنند، بعلاوه باید انسان قبل از اینکه وارد اتاق سونا شود خود را کاملا گرم نماید تا عرق کردن راحت تر انجام شود. به همبن دلیل این بار به طور استثنا نباید بعد از دوش آب گرم، از آب سرد استفاده نمود. بعد از دوش گرفتن باید خود را کاملا خشک کرده تا سرمایی که ناشی از بخار شدن آب روی بدن می باشد ایجاد نگردد و در نتیجه در اتاق سونا سریعتر عرق نمایید.

دوش آب گرم قبل از سونا نه تنها به منظور رعایت مسائل بهداشتی لازم است بلکه بدن را از دو نظر برای رفتن به سونا آماده میکند از یک طرف پاک شدن بدن باعث می شود که عرق بهتر جاری شود و از طرف دیگر گرم شدن بدن باعث می شود که بدن راحت تر عرق نماید.

سرد شدن پا اغلب با احساس سرما در بدن است. با پای گرم انسان سریعتر عرق می کند. یک پاشویه با آبی که درجه حرارت آن بالاست نه تنها پا را گرم میکند بلکه باعث می شود که خون در تمام بدن جریان یابد و از سر تا پای انسان گرم شود. قبل از رفتن به اتاق سونا وان پاشویه را با آب 32 تا 35 درجه سانتیگراد پر نمایید.

بهتر است بنشینید و سپس پاهای خود را در آب قرار دهید کم کم آب را گرمتر کنید تا به درجه 40 درجه و حداکثر 43 درجه سانتیگراد برسد. دقت کنید که آب بالاتر از قوزک پا نرود به محض آنکه قطره های عررق روی صورت شما نمایان شد باید پاشویه را تمام کرده و با یک حوله داغ پاهایتان را خشک کنید.

کسی که بررای اولین بار به سونا حشک می رود احساس می کند که نفسش از گرما بند آمده است.علت این است که بدنش به گرمای بالا عادت ندارد در این حالت به مجاری تنفسی فشار نمی آید بر عکس عرق کردن اثر مثبتی روی بیماریهای تنفسی می گذارد و انسان خیلی زود به دمای بسیار بالا عادت میکند.گرمای موجود در اتاق سونای خشک بعد از چند بار استفاده مطبوع می شودکسی که پوست صورتش حساس است قبل از رفتن به اتاق سونای خشک ص.رتش را با آب سرد بشوید این کار تحریک گرمای اولیه راکم میکند

زمان کوتاه تر و و گرمای شدیدتر مفیدتر است.در سونا تفاوت گرمایی زیادی وجود دارد نیمکت بالایی سونا گرمتر از نیمکت های پایینی است. به همین دلیل روی نیمکت بالایی سریعتر از نیمکتهای پایینی عر ق می کنیم  یک قاعده اساسی در سونا این است که اگر مدت ماندن در سونا کوتاهتر و گرما شدیدتر باشد،بهتراست.

این کار قلب و گردش خون را آرام می کند مثلا اگر 8 دقیقه روی نیمکت وسط بنشینید و عرق کنید بهتر است تا این که 12 دقیقه روی نیمکت پایین بنشینید. به همین دلیل افرادی که در سونا رفتن با تجربه ترند، به هیچ عنوان ابتدا روی نیمکت پایین نمی نشینند

کلبه چوبی

کلبه چوبی یکی از جذابترین ملزومات چوبی است که می توانیم در پشت بام یا در حیاط یا در جنگل استفاده کنیم.

کلبه چوبی
آبسرد

سونا بخار

سونا خشک در تمامی فصول قابل استفاده می باشد و می توانیم از آن استفاده کنیم اما باید خیلی مراقب خودمون باشیم. برای دیدن نمونه کار سونا بخار می توانید به لینک مراجعه کنید.

سونا بخار